plc mıtsubishi yardım

sahin

Üye
merhaba,
mitsubıshi plc miz var fakat programı yok yardımcı olabilecek arkadaş varsa memnun olurum teşekkürler.
plc mitsubishi Melsec Fxo - 14MR-DS

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
:) normalde içinde programla gönderdimiyolar zaten. Programı siz yazıyosunuz. Nasıl bir sistemde kullanıcağınızı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım

Cihazı programlamak için GXdeveloper'a ihtiyacınız var. Forumda arayın bulabilirsiniz.

bilgisayarla bağlanıp program atmanm gerekmiyomu yanlışmı biliyorum bilgisayarımda o program yoksa nasın plc'nin içine gireyim program yüklemek için

bilgisayarla bağlanıp program atmanm gerekmiyomu yanlışmı biliyorum bilgisayarımda o program yoksa nasın plc'nin içine gireyim program yüklemek için
Şahin kardeş sen araştırma yapmayı pek sevmiyorsun anlaşılan:)
Sana hemen üstte cevap yazdım. Orayı okumakla başla. Hayatta istediğini araştırarak,bularak elde edersin zaten tasalanma:))

merhaba 2.2 kw lik mutsibushi motor invertörü arada resetliyor ve bazen arızaya geçiyor.bunun küçük bir çözümünü buldum oda kompazasyonda hepsi değil sadece 1 kaç kondasatörden 1 tanesini devre dışı bıraktığımda invertör arızaya ve resetlemeye geçmiyor yani arıza gideriliyor.bu arıza neden olur ve kalıcı çözümü olan varsa yardım bekliyorum..

merhaba 2.2 kw lik mutsibushi motor invertörü arada resetliyor ve bazen arızaya geçiyor.bunun küçük bir çözümünü buldum oda kompazasyonda hepsi değil sadece 1 kaç kondasatörden 1 tanesini devre dışı bıraktığımda invertör arızaya ve resetlemeye geçmiyor yani arıza gideriliyor.bu arıza neden olur ve kalıcı çözümü olan varsa yardım bekliyorum..
Kondansatorlerle inverter aynı panoda birbirine çok yakın ise kondansatörler fazla ısı yayar. Sebep bu olabilir. Ama ayrı panolarda ise arızanın bundan kaynaklandığını sanmam. Başka cihazlardada problem yaşıyorsanız tesisinizde büyük ise şebekede harmonik problemler olabilir. Ölçümlerini yaptırmanız gerekebilir. Yinede tebrik etmek lazım sizi. İnverterin arızasını kondasatorü çıkartarak çözmeniz enteresan olduğu gibi takdirde edilebilir bir durum:)
Birdaha arızaya geçer ise önündeki arıza kodunu yazınız. Birde anlamadığım reset oluyor derken L1-L2-L3 besleme kesilip mi geliyor???

Son düzenleme:
Mitsubishi FX serisi PLC ve GOT 100 serisi dokunmatik ekran kulaniyorum
PLC yardımla dokunmatik ekranında sayfa değiştirmek istiyorum
hangi komutu kullanmam gerekiyor?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular