PLC Load-cell Hak.

PLC ile malzemelerin olduğu tankı load cell ile tartıp valfleri loadcellerle haberleştirip istenilen ağırlıkta malzeme alınması hakkında bağlantı şeması vs. ile bilgisi olan yardımcı olabilecek birileri varsa yardımlarını bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Siemens olması bence avantajlı yardım alabileceğin çok seçenek var.
ilk önce loadcell tartım bilgisini plc ye nasıl bağlıyacağına karar vermen gerek.
1-siemens plc loadcell modülü ile (7MH4138-6AA00-0BA0) veya;
2-loadcell amp. ile http://www.esit.com.tr/tr/products/...trol_cihazlari/9/yuk_hucresi_amplifikatorleri

iki seçenekten birini seçtikten sonra ;
doğru analog modülü seçiyorsun; daha sonra tartım set değerini nereden girmen girmen gerektiğinin kararını vermen gerek bir op. panel veya Scada veya binary input ile vs..

Daha sonra valflelerin kontrolü için doğru çıkış modüllerini seçmen gerekli.
bu da seçenekli bir sistem şöyle ki.
direk on-off bir valf ile mi kontrol edeceksin; yada servo bir valf ile mi tamamen sistemin ihtiyacı ve senin tasarımın ile alakalı, bu raya kadar tasarım yapıp bundan sonra programı yazmaya başlaman gerekli. Bu kısım biraz hayal gücün ile alakalı set edilen kg değer ile gerçekleşen kg değeri karşılaştırıp valfleri kapatabilir yada servo valf seçmiş isen valfi yavaş yavaş kapatıp set değerine geldiğinde tamamen kapata bilirsin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Siemens olması bence avantajlı yardım alabileceğin çok seçenek var.
ilk önce loadcell tartım bilgisini plc ye nasıl bağlıyacağına karar vermen gerek.
1-siemens plc loadcell modülü ile (7MH4138-6AA00-0BA0) veya;
2-loadcell amp. ile http://www.esit.com.tr/tr/products/...trol_cihazlari/9/yuk_hucresi_amplifikatorleri

iki seçenekten birini seçtikten sonra ;
doğru analog modülü seçiyorsun; daha sonra tartım set değerini nereden girmen girmen gerektiğinin kararını vermen gerek bir op. panel veya scada veya binary input ile vs..

Daha sonra valflelerin kontrolü için doğru çıkış modüllerini seçmen gerekli.
bu da seçenekli bir sistem şöyle ki.
direk on-off bir valf ile mi kontrol edeceksin; yada servo bir valf ile mi tamamen sistemin ihtiyacı ve senin tasarımın ile alakalı, bu raya kadar tasarım yapıp bundan sonra programı yazmaya başlaman gerekli. Bu kısım biraz hayal gücün ile alakalı set edilen kg değer ile gerçekleşen kg değeri karşılaştırıp valfleri kapatabilir yada servo valf seçmiş isen valfi yavaş yavaş kapatıp set değerine geldiğinde tamamen kapata bilirsin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
-Siemens modülünü kullanmayacağım. Load celli transmitterle beraber kullanıp analog değer okutup tartım yapmayı düşünüyorum. Tartım değerlerini operatör panel ile gireceğiz. Dediğini servo valf mantıklı geliyor. Teşekkür ederim. Bunlarla ilgili elinizde bağlantı şemaları var mı acaba ?

bunun hazır bir bağlantı şemasını bulman zor kendin tasarlaman gerek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri