PLC ile Araç Adabtasyonu

evet arkadaslar burada sizinle kendi arabama yaptigim son sistem arabalarda bile olmayan donanimlari anlaticam bulmus oldugum delta plc ile programi yazdirip gerceklestirdim
1. aracin sifreli olarak calistirilmasi;
aracin kapilarini sadece uzaktan kumandali anahtarimla acarak plc kontrol ekraninin devreye girmesini sagliyorum ve calistirmak icin otomatikman sifre istiyor ve sifreyi girip start verdi anda plc nin role cikislari vasitasiyla motora hareket veriyorum
2. on surucu koltugu ve yan yolcu koltugunun plc kumanda ekranindan ayarlanmasi;
plc den aldigim devrelerle koltuk altindaki ayarlanan motorlardan koltuklarin istenen sekilde ayarlanmasi
3. park sistemi ;
yine plc den aldigim devrelerle el freni otomatik olarak devreye girmesi yani hiz gostergesine bagli olarak hiz sifira dustugu anda hem otomatik hem manuel ayarlanabilmesi
4. mesafe koruyucu;
on sensorden olusan ayarlanabilir takip mesafesi sayesinde frenlere bagli olan mesafe koruyucu
geri kalan ufak tefek seyler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba.bu uygulamanızın ayrıntılarını paylaşırmısınız.fotoğraf veya video koyarsanız bizde görmüş oluruz.tebirkler böyle bir çalışma yaptığınz içinde

tesekkur ederim en kisa surede ayrintili bir sekilde burada paylasicam

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,257
Son üye
Ali Mert Esendemir

Yeni konular

Geri