Plc giris cikis tanimlama

sadoazb

Üye
arkadaslar ufaktan bir seyler cizmeye basladim. plc ye geldik dayandik firmadan indirdigim makro yetersiz
semayi revize etmem lazim plc giris ve cikislarini semaye yerlestirip isimlendirmem lazim
ikinci resimde goruldugu gibi program menusunde plc giris cikislari icin farkli farkli semboller var bu sembolleri ve anlamlarini nerden ogrenebilirim
Plc baglanti noktasi AE
Plc baglanti noktasi DI
Plc baglanti noktasi DA
Plc baglanti noktasi AA gibi
saygilar

Ekli dosyalar

• a.jpg
    a.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 30
  • b.jpg
    b.jpg
    75.1 KB · Görüntüleme: 28
aptalca ama baglanti noktalari neymis diye sayfaya cekip koydugumda ne olduklerini belli etti
giris cikis pwm vb gereksiz bir soru oldu kusura bakmayin. gerci kimse cevap vermiyor ama olsun belki baska biride benim yasadigimi yasar belki baskasina faydasi olur saygilar

Merhaba,

Yazdığınız gibi en doğru sonuç için sayfaya çektikten sonra bakabilirsiniz. Parantez içinde PLC bağlantı noktasının ne olduğunu yazmışlar ama dillerle ilgili bir karışıklık var anladığım kadarıyla.
"Dİ -> Dijital İnput" muhtemelen
"DA -> Digitaler Ausgang" Almanca benzeri bir şey muhtemelen.
... gibi
1695388443325.png

Google translate de yazınca fikir veriyor :)

Merhaba,

Yazdığınız gibi en doğru sonuç için sayfaya çektikten sonra bakabilirsiniz. Parantez içinde PLC bağlantı noktasının ne olduğunu yazmışlar ama dillerle ilgili bir karışıklık var anladığım kadarıyla.
"Dİ -> Dijital İnput" muhtemelen
"DA -> Digitaler Ausgang" Almanca benzeri bir şey muhtemelen.
... gibi
Ekli dosyayı görüntüle 101421
Google translate de yazınca fikir veriyor :)
hocam profilimde eplan ile ilgili bir konu açtım rica etsem ve müsaiteniz yardımcı olabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri