plc firekans metre yardım

KORAY- Ü

Üye
arkadaşlar yaptığım bir uygulamada problemim var bu problem şöyle
tambura bağlı 135 palslik bir enkoder var frekans metreyle ben bu tamburun d/d bilgisini alıyorum ve bubilgiyi analog bir çıkışa çevirip hız kontrol cihazına referans veriyorum buradaki 1. problem frekans metreyi 100ms aldığımda value değerinde sürekli sapmalar yaratıyor buda sürücünün hız referansında sürekli oynamalar yaratıyor 2. problem frekans metreyi 1saniyeye ayarladığımda tambur rampalı kalkıp rampalı durduğu için tambur dönmeye başladığından 1s sonra frekans metre value değerini vermeye başliyor buda kalkışta sürücünün 1s geç çalışması anlamına geliyor buda problem yaratıyor ve ayrıca sürücü tambur durduktan 1s sonra gecikmeyle duruyor buda ayrı problem
ama frekans metreyi 1s aldığımda value değeri sabit çalışıyor ve buçok güzel sadece kalkışta geç referans verip duruşta geç referansı kesiyor bunu nasıl önliye bilirim arkadaşlar ve devir bilgisinin alınmasının başka yolları varmı. lütfen yardım teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri