PLC Eğitim Seti Tasarımı

karadam17

Üye
Slm arkadaşlar bundan yaklaşık bir yıl once bir firma icin s7-1200 egitim seti tasarladım ve bayada sattı aynı firma benden plc egitim setini geliştirmemi istedi şimdi burda bana yardımcı olursanız sevinirim bir plc egitim setinde neler olmalı.

Ben plc egitim setlerini üç kısımda ayırıyorum
1.başlangıc-
2.Orta seviye
3.ileri seviye
Şimdi yukarda bulunan başlangıctan ileri sevyeye kadar olan kısımlarda neler olması gerkir ve tek bir plc egitim setine ilave ederek başlangıctan ileriseviyeye kadar neler olmalı ben birkac örnek yazıyım.

1.başlangıç= ileri dercede otomatik kumanda bilgisi- plc ve haberleşme kablosu
2.orta seviye=plc -opertor paneli-anolog girişler-trafik lambaları vs
3.ileri seviye=servomotor-step motor-encoder-endüstriel haberleşme sistemleri

Herkese iyi calışmalar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
eğitim setinde kantaktorler, güç kaynakları, faz sıra rolesi, kablo kanalları, termik role vs. malzemelerde bulanacaksa yani bir nevi mini bir pano da olursa çok güzel olur düşüncesindeyim, piyasada bu alanda büyük eksiklik var bu açığı kapatmış olursunuz.
iyi çalışmalar

sayın karadam17;
malesef çinli firmalar'ın bu konuda ürünleri var.
Türkiyede böyle bir üretimin yapılamasını % 100 desteklerim.

Tavsiyem;
1-okullar veya eğitim amacıyla test sistemi;
Panoda input klemensleri,output için roleler ve programlama için ekrandan oluşan bir konfigurasyon.

2-profesyoneller için sistemler;
panoda input klemensleri,output için roleler,programlama için ekranlar, servo drive,servo motor,osiloskop

tavsiyeleriniz varsa lütfen iletin

Merhabalar. Arkadaşlar ben de okulumuza PLC Eğitim Seti yapmak istiyorum. Elimde 5 adet PLC S7200 222 CPU var. Sizce çanta tipi mi yapmalıyız. Bir de bu setlerde kullanışlı malzeme nedir? Çanta üzerine yaparsak nasıl malzeme kullanmamız gerekir. Masa tipi yaparsak hangi malzemeyi önerirsiniz. Tabiki birde baskı meselesi var.

masa üstü her zaman daha kullanışlıdır. Çanta için çok uğraşırsınız sonra kapatıp bir daha açmazsınız.

Arkadaşlar işlerimin yoğunlugu nedeni ile foruma giremedim yenitasarladıgım 3 faz start stop ile motora yol verme plc eğitim seti modülü ektedir düşün celeriniz ve tavsiyleriniz benim icin önemlidir herkese iyi calışmalar.

jqrsh.jpg

güzel olmuş bu baskıyı nasıl yaptın. Birde nasıl bir malzeme kullandın.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri