PLC alacağım,tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım

evet egzantrik arkadaşım haklı dijital hiç bir şey zaten analog daha önemli bana göre tabii.. üstelik diğer msj a gelince kim ne derse desin plc ve panel denilince siemens,şalt malzeme denilince telemecanique ve invertör denilince omron yashkawa derim ben..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
SHEKİLİ ÖNEMLİ OLAN ÖĞREN MEKTİR 200 İLE 300 ÜN ARASINDA FAZLA BİRŞEY YOK
TABİ DURUMUN YETERSE 300 AL AMA İLK ETAPTA 200 İLE GİTMEN SENİN İÇİN DAHA İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM
ALLAH KOLAYLIK VERSİN(amin)

SHEKİLİ ÖNEMLİ OLAN ÖĞREN MEKTİR 200 İLE 300 ÜN ARASINDA FAZLA BİRŞEY YOK
TABİ DURUMUN YETERSE 300 AL AMA İLK ETAPTA 200 İLE GİTMEN SENİN İÇİN DAHA İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM
ALLAH KOLAYLIK VERSİN(amin)

AYKUT bey,ben 2 aydır S7 200 kursuna gittim kursum daha yeni bitti,bende kendimi geliştirebilmek amacıyla alayım hemde bununla evde ufak bir akıllı ev sistemi geliştirebilirim belki diye düşündüm.şuan öğrencilik hayatım bitmek üzere 300 ü de çalışmaya başlayınca alırım artık.hem biraz 200 le zaman geçirme fırsatı bulurum:)
Allah razı olsun!iyi çalışmalar!

bence hiç almayıp para biriktirsen daha iyiydi ama almışsın.. sen step7 prof. ve wincc flexible kur pc'ne simülasyonlarla plc ve hmi leri istediğin gibi öğrenebilirsin..

Sayın djkursun s.a step7 2 aydır kurulu similatorle çalışıyordum.ama bu similator set rölesini bile kullanamıyor anlayamadım nasıl bir program.ama wincc fexible bilmiyorum,görmedim.bildiğiniz link varsa verirseniniz sevinirim

Sayın djkursun s.a step7 2 aydır kurulu similatorle çalışıyordum.ama bu similator set rölesini bile kullanamıyor anlayamadım nasıl bir program.ama wincc fexible bilmiyorum,görmedim.bildiğiniz link varsa verirseniniz sevinirim

plc ile yapılabilen bütün işlemleri plcsim ile yapabiliyorsunuz bence biraz daha kaynaklardan öğrenmeye çalışın ve merak ettiğiniz yerlerde bana sorun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.. wincc yi indirmeye kalksanız bile onu indirmeye ömür yetmez boyutu 4gb :)

NE yapıcaksn plc yi alıpda s7200ler 150 tl civarı zaten 300al alcaksan da saçma olur bi projen mi var napcaksın üstünde butonlr var basit bişy

NE yapıcaksn plc yi alıpda s7200ler 150 tl civarı zaten 300al alcaksan da saçma olur bi projen mi var napcaksın üstünde butonlr var basit bişy

sayın ozan bey aldım bile kablosu kalmiştı bi onu da temin ettim.bakalım bişeyler yapıcam evde,bence eve yeter artar bile,tabi 300 le ilgili bir bilgim olmadığı için bişey ekleyemeyeceğim,şunda şu olur bunda olmaz diye.sensörler ve algılayıcılar alıcam bir takım onlarla eve bi düzen kumayı düşünüyorum.yapacaklarımla ilgili bir fikrin varsa yaz

bak bende senin gibiydim dedimki ben bu işi öğrenicem gittim s7300 cpu313c aldım sonra dop panel aldım ardından bi sürücü aldım gayette güzel öğrendim ve elimden geldiğincede almaya çalışıyorum üstelik s7200 yavaş yavaş tarih olacak işletmelerde ekseri s7 300 kullanılıyor ve sana tavsiyem elinden geldiğince analog öğrenmeye çalış dijital o kadar teferruatlı bir şey değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri