Plc ödevime yardımcı olur musunuz?

Arda Ortac

Üye
Arkadaslar dersler uzaktan oldugu için hocalarımız performans ödevlerini online olarak gönderiyor. 2 soru verildi ve ladder çizimleri istendi rica etsem yardımcı olur musunuz?

ÖDEV-1: Üç fazlı dört asenkron motorun SET_BF , RESET _BF , POZĠTĠF YÜKSELEN KENAR , NEGATĠF
YÜKSELEN KENAR komutlarını kullanarak çalışmasını gösteren bir LADDER plan çiziniz. Çalışma şartları ;
* Birinci start butonuna bastığımız anda dördüncü motor çalışacaktır. ( Q0.3 )
* Birinci start butonuna basılıp elimizi çektiğimizde ilk üç motor çalışmaya başlayacaktır. (Q0.0 – Q0.1 – Q0.2)
* ikinci start butonuna basıldığında ikinci ve üçüncü ve motorlar duracaktır. ( Q0.1 - Q0.2 )
* Üçüncü start butonuna basılıp elimizi çektiğimizde birinci ve dördüncü motorlar duracaktır. ( Q0.0 - Q0.3 )

ÖDEV-2: Üç fazlı dört asenkron motorun SET_BF , RESET _BF , POZĠTĠF YÜKSELEN KENAR , NEGATĠF
YÜKSELEN KENAR komutlarını kullanarak çalışmasını gösteren bir LADDER plan çiziniz. Çalışma şartları ;
* Birinci start butonuna basıldığında ilk iki motor çalışmaya başlayacaktır. (Q0.1 – Q0.2)
* Birinci start butonundan elimizi çektiğimiz anda üçüncü motor çalışacaktır. ( Q0.3 )
* ikinci start butonuna basıldığında birinci motor duracaktır .( Q0.1 )
* ikinci start butonundan elimizi çektiğimizde dördüncü motor çalışacaktır .( Q0.4 )
* Üçüncü start butonuna basıldığında ikinci ,üçüncü ,dördüncü motorlar duracaktır. ( Q0.4- Q0.2– Q0.3 )

Sen neden yapmıyorsun diye soranlar olacaktır. İnternet yok maalesef ve her zaman derslere giremiyorum, okul açıkken kronik rahatsızlığım oldugu için gidemedim okula. Online derslere çok fazla giremediğim için tam olarak yapamıyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri