Plc öğrenmek mi yoksa elektik elektronik mühendisliğine geçiş yapmak mı

21 yaşında otomasyon teknolojileri bölümü mezunuyum şuan elektrik teknikerligi yapıyorum plc konusunda bilgi sahibiyim gelişime çok açığım. Önümüzdeki süreçte plc üzeremi yoğunlaşmam iyi olur yoksa Dgs ile mühendisliğe tamamlamam mı iyi olur çok arada kaldım. Maddi durumum çok iyi olmadığından dolayı plc öğrenmek daha cazip geliyor ve üniversite bitirmiş abilerimin vs durumlarını görüyor olmak beni soğutuyor. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

PLC öğrenmek ve mühendislik okumak birbirine kıyaslanacak eylemler değil. Mühendislik okursan zaten plc de öğrenirsin. İkisi farklı kategoriler. Mühendislik okumakla plc ile beraber başka kazanımlarında olur. Davranış değişiklikleri, problemlere farklı açılardan yaklaşma ve bilgi becerilerini artırma gibi. Neticede mühendislik okumak sizi daha kaliteli bir insan yapacaktır. Ha plc ve otomasyon konusunda işinin en iyisi olursan bir mühendisten onlarca kat daha fazla kazanabilirsin. Sorunuz şuna benzemiş. Çorba yapmayı biliyorum çorbayla idare edeyim diyorsanız plcye devam edin. Yok çorbanın yanında yemeği salatası tatlısı da olsun onları da yapmayı öğreneyim derseniz mühendislik okuyun. Ama ikisini birbiriyle kıyaslamayın.

21 yaşında otomasyon teknolojileri bölümü mezunuyum şuan elektrik teknikerligi yapıyorum plc konusunda bilgi sahibiyim gelişime çok açığım. Önümüzdeki süreçte plc üzeremi yoğunlaşmam iyi olur yoksa Dgs ile mühendisliğe tamamlamam mı iyi olur çok arada kaldım. Maddi durumum çok iyi olmadığından dolayı plc öğrenmek daha cazip geliyor ve üniversite bitirmiş abilerimin vs durumlarını görüyor olmak beni soğutuyor. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler
3. ihtimal
Öğrenirken okumak . Okurken yaşarsan mesleği çelik gibi olursun.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri