Plastik , erimeyen ütü fişi ucu

Ambitious

Üye
Arkadaşlar eskiden kullandığımız ütü fişleri vardı . Acaba nasıl bir plastik kullanarak bunların seramik uçlarını değiştirrebilirim ? Ben bunların ucunu 200 dereceye dayanabilen bir çeşit plastikten olanlarını gördüm . Bildiğiniz gibi extruderde bölgeleri ısıtırken bu fişleri takıyoruz ve bazen bu fişlerin uçları çabucak kırılabiliyor . Operator çıkardığı zaman eğilerek yere kibarca bırakma zahmetine katlanmayıp 1.5 metreden serbest fırlatma hareketiyle seramik ucu kırıyor . Tecrübelerinizi beklerim .Saygılar .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Aramızda hiç kimya bilgisi olan veya polimer guruplarından anlayan biri yokmu .

Teflon aklıma gelmedi ama sanki çok daha bir yumuşak bir plastik türüydü gördüğüm ama teflonu bir araştırayım .

profosör doktor sayın wiki pedia :) da bununla ilgili bir yazı buldum .
Bu Linkte yapısının 260 derece santigratta bozulmaya başladığını, 350 derece santigradda tamamen bozulduğunu yazıyor.
200 derece santigrad için bir şey yazmamış, ama olacağını sanıyorum. İşlemesi de kolaydır teflonun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri