Pis su pompasi yağ değişimi

aksiozan

Üye
Merhaba arkadaslar calistigim is yerinde iki adet Anadolu flygt marka 7,5kw lik pissu motoru var. Kataloklarindan gordum Bu motorlarin icinde yagi olurmus. Bu yagin adi nedir piyasadan nasil bulunur. Bu konularda bizimle paylasacak tecrubesi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Arkadaslar bobinajci bir arkadasdan ogrendigime gore bu motorlarin icindeki yag durduk yere degismezmis. Bakim veya tamir esnasinda degisirmis. Konuylq ilgili Degisik gorusu veya tecrubesi Olan varsa cevap yazabilir.

Arkadaslar bobinajci bir arkadasdan ogrendigime gore bu motorlarin icindeki yag durduk yere degismezmis. Bakim veya tamir esnasinda degisirmis. Konuylq ilgili Degisik gorusu veya tecrubesi Olan varsa cevap yazabilir.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

pis su dalgıç motorlar su içerisinde çalışır motor içerisindeki yağ motır ısısını gövdeye dağıtmak içindir.
her motorun katologunda ne yağ kulanıldığı yazar genelde 10 numara trafo yağı kulanılır.
yağ sadece arızalı motorun tamir, sonrası yeni yağ konur. başka zaman motorun yağ tapası dahi açılmaz.

motorun ıcındekı yag ıc ve dıs keceyı korumak ıcındır ıc kece bozulursa pıs su yag haznesıne dolar ve yag haznesındekı yagı bozar boyle bır durumda karsılasırsanız kecelerın gegısımı gerekmektedır yag degısmez

Teşekkürler arkadaşlar.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Merhaba arkadaslar calistigim is yerinde iki adet Anadolu flygt marka 7,5kw lik pissu motoru var. Kataloklarindan gordum Bu motorlarin icinde yagi olurmus. Bu yagin adi nedir piyasadan nasil bulunur. Bu konularda bizimle paylasacak tecrubesi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum.

parafınlı yagdır pıyadasa bulamazsın yerıne 10 numara yag kullan

Motorun icindeki yağ sogutma ve su kacma durumunda bobinleri bir sureligine koruma amaclıdır , Bakım icin değişmez. Kecelerden su aldigi zaman keceyle beraber değişir onun nedenide şu ; su ve yag bi sure sonra karisip yag iletken hale geliyor buda motoru yakiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri