Pil veya akünün yükünü depolamak

aytule

Üye
Amacım altta gözüktüğü şekilde batarya hücrelerinden voltajı yüksek olanı bir yerde depolamak, nasıl olacağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var :rolleyes:
orGprb.jpg

Amacınızı açıklarsanız daha çok yardım görürsünüz. Devreniz sorunlu bazı bataryalarınızı kısa devre ediyorsunuz.

Bataryaları dengelemek amacım, voltajı yüksek olanı bi yerde depolayıp az olan hücreye aktaracağım.

O istediğini balanslı şarjlar yapıyor, verdiğin sistemin adı BMS (batarya yönetim sistemi) adıyla incele, bunun için özel entegreler mevcut hatta, asitli aküler için LTC3305 .

Bir yerde toplamak isterseniz elektronik devre kullanmanız gerekecek. Hepsini eşitlemek isterseniz paralel bağlamanız yeterli.

O istediğini balanslı şarjlar yapıyor, verdiğin sistemin adı BMS (batarya yönetim sistemi) adıyla incele, bunun için özel entegreler mevcut hatta, asitli aküler için LTC3305 .

Evet amacım batarya yönetim sistemi zaten ama nereden başlayacağımı bilememiştim, sağolun yorumunuz için.
Diğer yorumlara açığım.

Problemi hala çözebilmiş değilim, amacım 3.7v 3400mAh li-ion bir pili geçici bir süreliğine bir kapasitörde depolamak bu geçici depolamayı nasıl yapacağımı merak ediyorum.

Dolu bir bataryadan boş olan diğer bataryaları doldurmak isterseniz elektronik devre yardımı ile boş olanın şarz voltajına çıkarırsınız. Örneğin bataryanız 12 volt ise 14.4 volta çıkarırsınız. Lion ise 3,7 voltu 4,2 volta çıkararak diğer lion bataryaları doldurabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri