PID kontrol cihazlarının çıkışları hk?

bazı kontrol cihazlarınının(mesala ısı kontrol cihazları) çıkşında anl/ssr yazıyor paremetreyle seçilebiliyor analoğu anladık acaba ssr dediği solite state role çıkışımıdır yani roleyi tetikleyecek artı veya eksi voltaj buradan mı geçiriliyor ama öle olsa zaten boşta kuru kontaklar var yani parametre ile ssr seçeneğini aktif ettiğimde nasıl bi çıkış elde ederim bu konuda lojik kontrolün adı geçiyor sade bi şekilde açıklarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cihaz parametrelerinde öyle bir seçenek olabilir ona aldırmayın,mühim olan hardware olarak mecut mu? Buna benzer bir olay yıllar önce başıma geldi,Honeywell cihazda ikinci bir alarm çıkışı parametrik olarak vardı ama gerçekte yoktu.;)

ısı kontrol cihazlarının modellerın de role cıkısının dısında ssr cıkısıda konuluyor.bu cıkıstan 12v dc voltaj alınıyor.bu bolume solid stade role baglayarak kontrol saglamak mumkundur.

ben fikri omron sysmac c20 için beni ararmısın 0212544 97 13 05427660366 sayın sanli

Kullandığınız cihazın marka/modeli nedir?

bazı kontrol cihazlarınının(mesala ısı kontrol cihazları) çıkşında anl/ssr yazıyor paremetreyle seçilebiliyor analoğu anladık acaba ssr dediği solite state role çıkışımıdır yani roleyi tetikleyecek artı veya eksi voltaj buradan mı geçiriliyor ama öle olsa zaten boşta kuru kontaklar var yani parametre ile ssr seçeneğini aktif ettiğimde nasıl bi çıkış elde ederim bu konuda lojik kontrolün adı geçiyor sade bi şekilde açıklarsanız sevinirim.

El-Cevap: SSR dediği evet Solid state çıkışıdır, SSR ı tetikleyen çıkış; + çıkıştır eksi panonun eksisiyle ortak olur, parametrelerle SSR çıkışını aktif ettiğinde PID yani gerektiğinde hızlı aç kapa yapabilen bir yarıiletken çıkış elde edersin, zaten kuru kontak çıkışları var ama o çıkışlar alarm için programlanabilen veya başka amaçlar için tasarlanmış kuru kontak çıkışlarıdır o kontaklarla çok sık aç-kapa yapamassın.

Ssr çıkışı ile diğer kontaklar bir birinden bağımsız solidstate role kullancaksan beslemesini ısı kontrolün ssr çıkışına bağla kontaktör kullanacaksan normal kontaklarına bağla

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben nc 101 kullanıyorum. PId yapmak çok kolay yazılımını indirin deneyin derim. Notioncontrol yazılımı var.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri