Pickit3

hellcoder

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Pickit3 alıcam nerden almamı tavsiye edersiniz.Birde pickit3 de devre üstü programlama var zip soket ile programlama eki varmı?Diğer bir sorumda hangi picleri programlayabilirim?

bu dediklerinin hepsinin cevabını microchip.com da bulabilirsin.üzerinde sadece 5 pinli seri programlama var.ayrıca emülatör olarak kullanabiliyorsun.F serisi yeni nesil entegrelerin hemen hemen hepsini programlarsın.almak icin firmanın ismini suan hatırlamıyorum ancak microcip türkiye distribütörlerinden birinden temin edebilirsin.ben kullanıyorum oldukca memnunum.yanlız bir kötü tarafı var emülasyon yaparken birden fazla break point tanımlayamıyorsun.

Herhangi bir distribütörden temin edebilirsin. Ben Farnell'den aldım. Fiyatı aldığımda uygundu.

Paket içinde zif soket çıkmıyor. Ama kendin yapabilirsin. Altı üstü 5 kablo lehimleyeceksin. programlayıcının 6 pinli soket girişi var. Pinlerin ne olduğu (PGD, gnd, +V vb.) içindeki klavuzda yer alıyor. O yazıların karşılıklarının aynılarını picin pacaklarına gireceksin hepsi bu.

ebaydan klon pickit3 aldıydım 33$ herşeyiyle orjinalinin birebir kopyası eksik özelliği yok
artısı birde yanında mcu ları prgramlamak için 3 adet zif soketlerden oluşan çok şık bir devrede verdiler 15 günde ücretsiz kargoyla ptt görevlisi evime kadar getirdi ama bu pickit3 pickit2 ye göre eksikleri var 2 sinide kullanınca kıyaslama şansı buldum
pickit3 daha fazla pic destekliyor 679 kadar debug özelliğine ağırlık verilmiş
onun dışında + ve - leri ile yazmak istedim
pickit3 kayıp oscal değerlerini hesaplayamıyor buda dahili osilatörü bulanan piclerde
sorun oluyor ama pickit2 otamatik hesaplama özelliği bulunuyor
pickit3 hiçbir seri eepromları programlayamaz ama pickit2 listesinde olanları programlayabiliyor
pickit3 atmel programlayamaz ama pickit2 pk2avrisp com0com ve avr studio programlarını kullanarak bazı atmel mcularını programlaya biliyor pickit3 de uart özelliği yok pickit2 de var
aklıma başka farklar şuanda gelmedi 2009 dan bu yana daha yeni bu sene mayıs ve haziran ayında
günclleme geldi microchipten ve hala gedikleri kapatmaya çalışıyorlar pickit2 nin gerisinde birçok yönden ben şimdiki aklım olsa pickit3 almazdım pickit2 yi kendinizde yapabilirsiniz bende yapmıştım
djnpd.jpg

buda pickit3 ile beraber gelen bahsettiğim devre
DB-DP101_4.jpg

DB-DP101_3.jpg

orjinal PicKit3 almak istiyorsan Brit endüstriyel yada Farnell den almanı tavsiye ederim.
Klon olanları sahibinden de var.

Arkadaşlar yaptığınız, çalışan, kullandığınız PICkit2 clon 5v ve 3,3v destekli programlayıcı varmı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri