PIC16F877, DS1868-50 ve GLCD

Merhaba Arkadaşlar...
PIC 16F877, DS1868-50 ve GLCD kullanarak bir devre tasarlamak istiyorum. Bu üçünü bir arada kullanabileceğim ve PIC16F877'yi Pic Basic kodları kullanarak yazmak istiyorum. Ancak yeterli Türkçe kaynak bulamadım henüz. Yardımcı olmak isteyen arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Ben picbasic kullanıyorum. Ancak glcd sürmek için tercih edilebilecek en son dil de budur. GLCD sürmek için proton kullanmanı tavsiye ederim. Komutlar ve kullanım benzerlik gösterdiğinden alışmak hiçte zor olmuyor. Derleyici olarak MCS yerine Proton IDE kullanabilirsin.

Ben picbasic kullanıyorum. Ancak glcd sürmek için tercih edilebilecek en son dil de budur. GLCD sürmek için proton kullanmanı tavsiye ederim. Komutlar ve kullanım benzerlik gösterdiğinden alışmak hiçte zor olmuyor. Derleyici olarak MCS yerine Proton IDE kullanabilirsin.

Alâkan için teşekkürler... Ancak ben; derleyici tavsiyesi değil de, örnek kodlu bir şema olursa çok daha fazla işime yarayacağını düşünüyorum. PBP ve MCS'yi önce istediğim gibi öğreneyim, ondan sonra diğer derleyicilere bakarız... Yine de teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,366
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Geri