pic ile seriport veya usb bağlantısı nasıl yapılır?

arkadaslar acıl pıc ile seri hberleşme yolu ile pıce bağlı led yakma devresı lazm yardımcı olursanız sevınırım cok acıl:)

yapmak istediğin bilgisayar arayüzüyle pice komut vermek ise basit bir vb arayüzüyle rs232 yardımıyla yaparsın.sen bana biraz daha detay ver bu konuda yardımcı olayım.

usb için18f2550 işinizi görür hem ucuz hemde içince gömülü usb modül var

arkadaşlar ben 16f84 le yapmam gerekyo klavye ok tuşlarına basarak uzaktan kumandalı arabayı kontrol edcm örneğn: w=ileri s=geri d=sağ a=sol masaüstü blgsyrdan paralel port ile kontrolünü yaptm fakat laptop ile ilgili yazılımını bulamıyorum

klavyeden veriyi nasıl okuyorsun ascıı kod olarakmı yoksa bit bit mi?

bende bunun bi benzerini yapıyorum. acil olaraktan kodları atabilir misin . eger ben daha önce bitirirsem sana yardımcı olmaya calısırım. matlabdan seri port cıkısı alıp 16f877 e atıcam. oradan arabayı kontrol edicem ...

usb den bi türlü pice bilgi gönderemiyorum yardımcı olurmusunuz.

matlabda yazıdğım bir programın çıkışını porta göndermek içinde hyperlink'i kullanabilirmiyim???

arkadaşlar ekg ve nabız ölçümünü aynı anda yapıp bunu pcde nasıl görebilirim
ekgnin circuit devresi var ama nabızı programlama ile yapmam gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

yazınız çok eski ama ben şuanda bir ultrasonik radar devresi kuruyorum. Elimde söylediklerinizin program kısmı hariç hepsi var. Bu radarın algıladıklarını bilgisayarda söylediğinz proğramla yapabilirmiym?

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri