pic ile kaypad lcd rs232

erdi001

Üye
Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

konu hakkında açıklama yaparsanız daha açıklayıcı olur

arkadaşım hex lerden birini unutmuşsun.

kaypadden alınan bilgiyi rs232 ile aktarımı

haklısın eksik hex dosyasını ekliyorum

Konu Hakkında Açıklayıcı bir bilgi olsaydı faydalı olabilirdi.

ben tam inceleyemedim ama şemadan anladığım kadarıyla iki pic kendi arasında rs haberleştirilmiş birinde keypad diperinde lcd var şimdi çalıştıracağım

devreyi inceledim güzel olmuş yaptığım devrede ikitane pic var arasında böyle bir bağlantı kurmak isterim haberleşme nantığından biraz bahsederseniz sevinirim

haberleşme seri protokol ile çalışıyor ama aslında esas amaç araya rf alıcı verici ekleyip senkron datalarınıda protokole koyarak rf ile kaypad den alınan bilgiyi lcd ye aktarmak forumda bu tip bir devre arayan arkadaş vardı onun için koydum eğer işinize yararsa rf protokolünüde eklerim kolay gelsin

benim amacım yaptığım devrede çok miktarda analog girişe ihtiyaç olduğu için f88 kullandım geri kalan program kontrolü çıkışlar, girişler ve lcd de f452 ben f88 deki değerleri f452 de görmek istiyorum uzaktan kontrole gerek yok ama daha önce iki pic i hiç haberleştirmedim bana sadece haberleşme kodlarını gönderirseniz çok yardımcı olmuç olursunuz.

ben asm ile kod yazıyorum asm kod işine yararmı?
birde iki pic arası bağlantı yapacaksan ve mesafede uzun değilse spı master ve spı slave haberleşme daha güvenli ve hızlıdır yine asm olarak nasıl yapacağını yada örnek proje olarak bir proje hazırlayabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri