Rs232 li led tabela yazı nasıl yükleriz

Şunu öğrenebilir miyim,

Devreniz 60 sutun ve 7 satırdan mi oluşuyor?
bu şekilde

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-12-17 at 22.29.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-17 at 22.29.47.jpeg
    114.3 KB · Görüntüleme: 21
Kardeş,elinizdeki kartın programını bulmak zorundasınız,başka türlü program yüklemeniz zor.
Kartın üzerinde numarası vs varsa çin sitelerinden aratın,buldunuz buldunuz bulamadınız hiç ugraşmayın programı olan bir kart ile degiştirin gitsin.
programı olan bir kart ile nasıl değiştiricem hangi kart buna uyumludur

Şu tpic6b595 den cihaz üstünde 6 tane daha var değil mi? Sütün sayısını çıkışa bölünce altı yapıyor.

Buna benzer bir proje görmüştüm bir yerde ama bulursam eklerim. Bazi pin noktalarını tespit ederek bu projemi emin olmak lazım.

Elinizdeki projede tarih saat de yazıyor galiba. Ben arşive bakayim buraya yazarım.

Şu tpic6b595 den cihaz üstünde 6 tane daha var değil mi? Sütün sayısını çıkışa bölünce altı yapıyor.

Buna benzer bir proje görmüştüm bir yerde ama bulursam eklerim. Bazi pin noktalarını tespit ederek bu projemi emin olmak lazım.

Elinizdeki projede tarih saat de yazıyor galiba. Ben arşive bakayim buraya yazarım.
tamamdır hocam sizden haber bekliyorum ben bir kaç konrol kartı satan firma ile göruştum kendilerinde buna uyumlu kart yok denildi yani cihazım çöp niyetine duruyor yazıktır

Elimde arşivde şu proje var. Bir bakın şu an proteus kurulu değil ben inceleyemiyorum.

Projeyi açabilirseniz pic in çıkış portları şemadakine uyuyor mu kontrol edin ona göre hareket etmek lazım.

Ekli dosyalar

• PIC18F452 kayan yazı.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 6
Soruna cevap değil ama baska bir soru.
Boyle bir led e plc den veri atabilirmiyiz. Makinenin anlik hizini. Ariza kodlarini. Uretim adedini gibi
Rs232 ile haberlesebilen led tabelalarla plc anlik surekli calisirmi.
Teşekkür

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri