PIC 18f2550 Usb ADC Uygulaması (CCS C)

tmcone

Üye
Usb haberleşmesinin karmaşık yapısına rağmen USB uygulamalarının kolayca gerçekleştirilebileceğini göstermek amacıyla bir örnek hazırladım. Microchip USB kütüphanesinden yararlanılmıştır. Ekte pic kodları, simulasyon dosyaları ve pc programı kodları bulunmaktadır. Herkese yararlı olması dileğiyle..

Sınıf: MCHP USB Generic Driver
Transfer: USB 2.0 Yığın ( Bulk )
PC Program: Visual C++ 2005′te hazırlandı.
Derleyici: CCS C

Vidyo:
ScreenToaster - PIC18F2550 UsbADC Application by tmcone Screencast

Ekli dosyalar

• UsbADC.rar
    2.2 MB · Görüntüleme: 2,315
merhaba bende bu şekilde pic ile bilgisyar arasında veri alışverişi yapmak istiyorum fakat usb mi seri port mu daha karar veremedım.lap toplar serı port desteklemedığı için usb düşünüyorum fakat usb hakkında pek bılgım yok yardımcı olabılır mısnız?*****************

Moderatör tarafında düzenlendi:
üzgünüm foruma mail eklemnın yasak olduğunu bilmiyordum tesekkur edrım...

tesekkur ederım paylaşımınız için aslında usb içn baya raştırma yaptım birkaç şeyde elde ettim fakat usb compıler için proton compıler isteyen bir esayhıd usb programı buldum sorun da proton compıler oluyor.onu bulamadım.bilgisyara usb den veri kayıt etmek ıstıyorum bu yuzden bıraz yardıma ıhtıyacım var aynı projeyı rs232 ile yaptım sayılır.

hocam ben usv virtual terminali yüklüyorum ama başarıyla yüklenmesine rağmen usb çalışmıyor yeni bir donanım bulunduda demiyor acaba sizce neden olabilir

....yeni bir donanım bulunduda demiyor acaba sizce neden olabilir

Bu soruna çözüm bulan oldu mu acaba ? Sürücüleri sormuyor , aygıtlar listesinde de eklenen aygıt olarak algılanmıyor ? Usb analizörde aynı şekilde hareketsiz...

hocam bütün antivirüs programlarını kaldır, programı sil tekrar yükle bilgisayarı kapatıp yeniden başlat çalıştığını gör winaptan güzel bir şarkı aç bir bardak çay eşliğinde rahatlamaya çalış
zira ben 2 gün uğraştıktan sonra böyle yaptım

Olmadı hocam yav...Caylar benden dicektim ama...bir iki simülasyonu daha önce actım ama sorun bundaydı..sağlık olsun :)

Usb haberleşmesinin karmaşık yapısına rağmen USB uygulamalarının kolayca gerçekleştirilebileceğini göstermek amacıyla bir örnek hazırladım. Microchip USB kütüphanesinden yararlanılmıştır. Ekte pic kodları, simulasyon dosyaları ve pc programı kodları bulunmaktadır. Herkese yararlı olması dileğiyle..

Sınıf: MCHP USB Generic Driver
Transfer: USB 2.0 Yığın ( Bulk )
PC Program: Visual C++ 2005′te hazırlandı.
Derleyici: CCS C

Vidyo:
ScreenToaster - PIC18F2550 UsbADC Application by tmcone Screencast

Selamlar
Bu klasördeki uygulamayı yapmış olmama rağmen sonuç alamıyorum , diğer arkadaşlarımızın karşılaşmış olduğu sorunu yaşadım , çözüm yöntemi hakkında fikri olan var mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri