PIC 16F628A ile Şifreli Kilit

mfatihizm

Üye
Arkadaşlar pic programlamada yeniyim ilk uygulama olarak pic basic ile şifreli kilit yapmak istiyorum. Tam olarak malzemeler nedir ne yapmalıyım yapan arkadaşlar yardımcı olsun lütfen şimdiden teşekkürler

Arkadaşım öncelikle merhaba. Tarihin birinde pic16F628 ile bir arkadaşın birine şifreli kilit uygulaması yapmıştık umarım işinizi görür
Aşağıda download linkini vereceğim biraz incelersen baya yardımcı olabileceği kanısındayım

kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• pic16f628-sifreli-kilit-hitech-picc.rar
    367.3 KB · Görüntüleme: 98
Çok teşekkürler dostum çok faydalı olacak ;)

devre güzel basit gibi duruyor ben devreyi yaptım similasyonda 4 sıfırla şifre doğrulanıp röle çekiyor ancak devre üzerinde şifreyi bir türlü doğrulatamadım sürekli şifre yanlış diyor bu iştede yeni sayılırım acaba nerede hata yapıyor olabilirim veya bu devrenin şifresi hex dosyasında nerededir yardımcı olacak arkadaşlara teşekürler

aynı sorun bende de oldu program gayet güzel çalışıo ama board a kurduğumda ne girersm giriyim yanlış ifre diyor.
+ proteus da pic e 2. bi hex atıp tekrar kendi hexini attığımda gene aynı hatayı proteusda da verio yardım edebilrmisnz

Arkadaşım öncelikle merhaba. Tarihin birinde pic16F628 ile bir arkadaşın birine şifreli kilit uygulaması yapmıştık umarım işinizi görür
Aşağıda download linkini vereceğim biraz incelersen baya yardımcı olabileceği kanısındayım

kolay gelsin...

Kardeşim oncelikle çalışmanı bizimle paylaştığın için teşekkürler.

Bir sorum olacak bu devrenin şifresi öntanımlı 0000 olarak açılıyo. Bu işlerde çok yeni olduğum için bu şifreyi bir türlü değiştiremedim. Şifrenin .Bas dosyasındaki yerini veya varsa devre çalışırken değiştirme yöntemini de paylaşırmısın bizimle ?

öncelikle bu güzel proje paylaşımı için teşekkürler. fakat bazı arkadaşların dediği gibi gerçek ortamda şifre hata veriyor. programı inceledim fakat sorunu bulamadım. bu konudada çok iyi değilim. yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim, saygılar...

arkadaşlar derleyicide sıkıntı olabilir bence veya veri transferi sırasında sıkıntı yaşanıyor olabilir veri transferi kısmında seçim kısmındaki pic in doğru olup olmadığınıada bakın derim

selamın aleyküm tasarladığınız programda şifre nasıl değiştirecez acaba yardım ederseniz sevinirim...

Forum istatistikleri

Konular
128,408
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri