Philips ledbar arızası

ozgurtosun

Üye
Ustalarım acil yardım
Philips tv görüntü gitti ses vardı isik tuttum silik goruntuyu aldim ledbar gitti dedim
Açtim ledlerden ikisi yanmis ama nasilsa ledbar saglam olan ledler cok zayif birsekilde yaniyordu tvyi kapatinca sonuyor acinca ani bir parlamanin ardindan zayif sekilde yaniyolardi bu ilgimi cekmisti bunlar seri bagli yanik led var nasil yanar
Led bara gelen uclari ölçtüm -111v cikiyor benmi yanlis tuttum dedim hayir kirmizi kablo kirmizi prob siyah kablo siyah prob sonuc eksi 111 ters cevir problari arti 111
kasa saseye siyah probu tuttum once kirmizi kabloyu olctum 123v sonra siyah kabloyu olctum 12v tuhaflik var dedim yada ben yanlis bisey yapiyorum
Ledbarlar yeni takim aldim degistirdim sonuc hepsi yaniyor fakat ayni muhabbet cok zayif kendi icinde isikvar polarzizasyonu bile aydinlatmadi yardim ustalarim nedir problem karttani var sorun yoksa paneli falan takinca normale donermi toplayimmi kasayi
IMG_20231014_192557.jpg
IMG_20231015_081709.jpg
IMG_20231015_083614.jpg

Son düzenleme:
Özellikle Philips TV LedBar voltajını bilmiyorum ancak bu seviyeler normal.
Her led çin 2.5V (ortalama) toplam 50 led için 125V seviye gerekli.
Ölçü aletiniz, tam filtre edilmemiş sinyali biraz farklı okuyabilir.

Önemli olan yeni aldığınız LedBar ile söktüğünüzün kodunun aynı olması

Ayrıca AliExpresten böyle birşey alın, 230VDC test aleti, eğer bu işle uğraşıyorsanız.

led_tv_tester.png

Örnek servis videosu:

Özellikle Philips TV LedBar voltajını bilmiyorum ancak bu seviyeler normal.
Her led çin 2.5V (ortalama) toplam 50 led için 125V seviye gerekli.
Ölçü aletiniz, tam filtre edilmemiş sinyali biraz farklı okuyabilir.

Önemli olan yeni aldığınız LedBar ile söktüğünüzün kodunun aynı olması

Ayrıca AliExpresten böyle birşey alın, 230VDC test aleti, eğer bu işle uğraşıyorsanız.

Ekli dosyayı görüntüle 102127

Örnek servis videosu:
Bir barda 7 led var 5 bar var seri baglandigindan 7*6v=42v tek bar icin 42 *5=210v 5bar icin olmali diye dusundum tv led surucu katindan led barlara giden su siyah ve kirmizi kablodan -111 ters akim aldim sonra tek tek olcmeye kalktim kirmiziya arti prob birde tv kasa saseden eksi alip olctum +12 v siyah kabloyu arti prob saseden eksi aldim +123 v buldum tuhaf geldi neyse bara 123 v verdim eksiyi saseden alip ama ledlere yetmedi canli yanmadi yari performansta calisiyor kesin led surucu katinda ariza var ledbarlar yeni ve saglam ölcup taktim eskileri cikardim takim olarak degistim
IMG_20231015_114322.jpg
IMG_20231015_083859.jpg

Amatorce yapiyorum ese dosta Bu ikisinden supheliyim asagidaki mosfet datasini buldum olcucemde yukardaki 3625 ne onu bulamadim datasini pwm mi hangi bacakta nevar olcemedim

Son düzenleme: