Philips Led Tv 46PFL4308k/12 Power kart arızası

mehsul27

Üye
IMG_20180718_033029.jpg
IMG_20180718_033043.jpg
Tv çalışmıyor tatil dönüşü tv'yi fişe taktım çalışmadı standby ışığı yanmıyor hiçbir tepki yok tatile çıkmeden çalışıyordu fakat aradabir ekran kapanıyordu fişi çıkarıp takınca geri geliyordu.
Power Board'ı söktüm çıkışları ölçtüğümde 5,2 v çıkışta 4,8v gösteriyor 12 v ve 24 v çıkışı ölçtüğümde hiçbir değer alamadım acaba sıkıntı neden olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Voltaj olmayan yerlere gelen enerjiyi kontrol eden kapasitor direnç neyse artık o arizal. Olabilir. Pek anlamam elektronikten ama. Bi karttciya göster istersen. Onlar anlar. Iyi bi kartci ise çözer hemen

Kartın şeması ektedir.Hangi voltaj çıkmıyorsa takip edin o yol üzerinde diyot ve transistör var.Ama öncelikle trafo çıkışlarını ölçün şemada açık ve net şekilde belirtiliyor.

Ekli dosyalar

• 715G5778-P03-W21-002M+AOC.pdf
    179.7 KB · Görüntüleme: 86
Ayni tvden var bende. Arizalandi, beyaz soketin yanindaki diyotlardan biri gitmisti. Tek sorun buydu. Bi bakin isterseniz diyota. ( Garanti olmasi acisindan bi bacagini bosa cikarin )

çıkış çevresindeki parçaları ölçtüm herhangibir sıkıntı yok gözüküyor trafo çıkışlarını ölçemedim nereden nasıl ölçeceğimi bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

çıkış çevresindeki parçaları ölçtüm herhangibir sıkıntı yok gözüküyor trafo çıkışlarını ölçemedim nereden nasıl ölçeceğimi bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Benim ki de böyle oldu. Ama tv çalışıyor. Alttaki ledlerin birazı yanmıyor. Philips berbat bir cihaz
IMG_20180620_220307.jpg
IMG_20180620_220344.jpg

Tv çalışmıyor Power board arızasıdiye düşünerek yenisiyle değiştireyim dedim power board'ı internetten buldum fiyatı uygun olduğu için hiç uğraşmayayım değiştireyim dedim parçayı alacağım yer sorunu sordu bende hiçbir tepki vermediğini standby ışığının bile yanmadığını karttaki bacakların voltajını ölçtüğümü sadece 5v olduğunu 12v ve 24v olmadığını söyledim oda bana bunun normal olduğunu arızanın ana kartta olduğunu power kartı tetiklemediğini tetkledikten sonra 12v ve 24v'un geleceğini söyledi bu konuda aynı arızayla karşılaşıp çözen ve bu işten anlayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum anakart modeli:
715G5675-M01-000-005K teşekkürler..
IMG_20180720_003700.jpg

Tetikleme ucunuz soketinizde bulunan on/off sekmesi

Weron bey anakart tetikleme yapmıyor anakart arızalı diyorlar yenisini alayım dedim astıcı bana panel modelini sordu bilmediğimi söyledim oda bana uyma ihtimalinin on'da bir olduğunu almamamı söyledi neyapacağımı bilemiyorum bu anakartın tamiri mümkün değilmidir acaba teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri