Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben mıknatıs istedima ama başka bir yöntemi denemek için... Bu yöntem çok pahalı. Çok mıknatıs gerekiyor. Yeni şeylerde var...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2 mıknatıs yeter denemek için rotordaki mıknatıs statordaki mıknatısla karşılaşana kadar manyetik kuvvetin statorla yaklaşan mıknatısı itmemesi gerekiyor çünkü rotoru geri tepecektir tam karşılaşma anından bir kaç milim sonra itsinki rotor ileri hareket etsin, rotorun sürekliliği sağlanabilsin, anlatabildim ?

Gerçeği söylemiş... Elalem marsta koloni kurma peşinde siz mıknatısla ve mekanik mevzularla boş beleş enerji peşinde... Hayır teknik ilerledi artık süper bilgisayarlar saniyede trilyon kere trilyon kere işlem yapabiliyor senin oturup kafa yorduğun mevzunun trilyon üssü trilyon ötesini hesaplıyor, oturupta bu mevzuda uğraşıyorumda bunca elinde milyon dolarlık kaynak olan adam salakmı ben uğraşıyorum diye düşünmüyorsunuz? Az akıl... Hayatınızıda harcasanız yapamazsınız, güncel fizik 100 sene önce terk etti bu konuları...

Hayır merak ettiğim enerjiye milyar dolar yatıran ABD, nükleer enerjiye o kadar para harcayan Japonya vs. gerizekalı siz mi akıllısınız? Yoksa siz zaten olmayan mevzunun peşinde ahmak avuntusu peşindemisiniz?

Adam haklı :D

Sayın dexxen bırakın uğraşsın adam, bu işle uğraşırkende birçok şey öğrenebilir neden olmayacağını ispatlamaktan yüksek lisans tezi çıkar yazabilecek olan varsa oturup yazsın. Sanki adam oturmuş iddaa oynuyor ondada istediğiniz meblağı kazanmak için olan şansınız arkadaşın bu işi başarabilmesinden farksız olmayabilir ama ikisindede insanlar ilgi alanlarıyla uğraşırken zevk alıyorlar, bence iddaa oynamak için sarfedilen efor dahada boşuna, nereden geldim futbola oda ayrı mesele zaten ne zaman birisi boş iş dese aklıma futbol geliyor gel sen bunu stadda söyle anında parçalasınlar seni demi.

selamlar manyetin motor üzerine kafa yoran araştıran denemeler yapan başarılı veya başarısız olan genede vazgeçmeyen arkadaşlar aynı zamanda belli veya belirsiz fizik kuralları var, boş işler bunlar, hayal boşuna kürek çekmeyin veya bunun gibi söylemlerde bulunan arkadaşlar selamlar merhabalar olsun,

arkadaşlar bu iş doğru işe yarıyor kanıtı çok basit 2 mıknasın aynı kutuplarını birbirine yaklaştırınca hissedilen güç kadar gerçek.
Yapılıp yapılmayacağının odak noktası önemli olan bu itme gücünü kontrol altında tutabilmek ve çarkı döndürebilmekte dairesel ve 2 cm kalınlığındaki 2 tane daire tahtaya 40 derece açılarla slindir mıknatısları yerleştirin dış strator için stratorda kullandıklarınızdan birazdaha geniş caplı mıknatısları gene aynı açıyla yerleştirin rotoru rulmanlarla sabitleyerek sağa sola kaymaması önemli stratoru yaklaştırın yavaştan hızlıya doğru döndüğünü göreceksiniz farzedelim dönmedi ilk hareketi elle verin artık durmayacaktır.

hatta size denemelerden bir ipucu vereyim 2 tane disk şeklinde tahta yapın dedimya milin gececeği delikten bir tornavidayı dik tutarak takın birincisi sağa baksın 2 cisini sola bakar vaziyet koyunca 2.disk 1 diskin manyetik alanından etkilenip havada duruyor ve
rulmana takılıymış gibi serbetce tek bir mıknatıs yaklaştırdığınızda bile hemen dönüyor çalışmalarım sürüyor arkadaşlar ancak zaman buldukça devam ediyorum ve her çalışmamda ayrı ayrı verim alıyorum rotorlar bitti ve tek mıknatıs yaklaştırdığımda dönüyor stratorun yapım aşamasındayım ve bu gerçekten güzel bir hissiyat.ilk mesajdan bu yana çok yol katettim sizede yani hevesli arkadaşlara tavsiye ediyorum unutmayın biz yeni birşey icat etmiyoruz olanı gerçekleştiriyoruz birşeyin üzerinde çalışıp verim almak gerçekten güzel bu video gerçekten işe yarar bilgi sunuyor bakıp zihninizde tasarlayıp kağıda dökünüz gerçekten çok yardımcı olacaktır

Perendev magnetic motor - YouTube

fazla bir maliyeti yok en çok parayı bildiğiniz gibi mıknatıs yiyor
tavsiyem ilk denemenizi tahtada yapın daha sonra değişik malzemelere geçiniz
çünkü döndükten sonra asıl işiniz başlayacak işte ozaman çıkan sorunları eleştiri yönelten arkadaşlarla da daha iyi tartışırız
ve unutmayınız dünyanın manyetik alanı var döndüğü sürecede olacak...teşekkürler

Sayın erkan1525 arkadaşım.
Geçenlerde nette çok güzel bir şey okudum.
"Yürüdüğün yolda karşına engel çıkmıyorsa yanlış yoldasın"
Konuyu baştan sona kadar okudum ve takip ediyorum. Diğer ülkeler varsın marsa üs kursunlar. Biz Dünyayı değiştiremezsek te yaptığımız işten zevk alıyorsak bize yeter.
Çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sayýn erkan1525 arkadaþým.
Geçenlerde nette çok güzel bir þey okudum.
"Yürüdüðün yolda karþýna engel çýkmýyorsa yanlýþ yoldasýn"
Konuyu baþtan sona kadar okudum ve takip ediyorum. Diðer ülkeler varsýn marsa üs kursunlar. Biz Dünyayý deðiþtiremezsek te yaptýðýmýz iþten zevk alýyorsak bize yeter.
Çalýþmalarýnda baþarýlar diliyorum.
abi adam sanki bilerek sinirlerimi ziplatmaya çalışıyor... Uzaydan mi geliyor bu adamlar anlamadim. Adamlar daha gönderdikleri robotu kontrol edemiyor bizimkiler neredeyse koloni kurduklarını iddia edecek. Hem konumuzla ne alakasi var. Elektronik başka uzay başka enerji başka konular bu arkadaş kemal sunal misali kadikoyden giriyor bilmem nerden çıkıyor.

Neyse.... Yarın neodyum lar bende olacak. Yeni testlere baslayacam...

sürtünme zaten devrin sonsuza gitmesini engelleyecektir, denge noktasına ulaşınca sabit bir devirde dönecektir. ben bu konuyla ilgileniyorum. Uygun bir zamanda hayata geçireceğim işallah...

....

Perendev magnetic motor - YouTube

....

sn sound124 bu videoya daha dikkatli bakmanızı tavsiye ederim.biraz yardımcı olayım;videonun 1:02 inci saniyesinde video da kopukluk var (arka planda bir kişi içeriye girerken),bir diğer husus ise video makinenin arka tarafından çekilmiş ki bence milden motorla döndürüyorlar ve o yüzden makinenin arka kısmından çekilmiş video.
amacım sizi vazgeçirmek değil, bir ara bu konuyla ilgilenmiş biri olarak yazıyorum. belki rastlamışsınızdır nette ama ben yine de diğer arkadaşlar için paylaşayım bir TÜRK yapmış
PERENDEV - YouTube
bence bu daha inandırıcı ama güç üretme konusunda maalesef:( ilk hareketten sonra dönmeye devam eden bir iki örnek daha hatırlıyorum ( tabi video süresince).şahsi fikrim; bu videoda 'kritik hız' aşıldığında dönme hareketi devam ediyor.
herkese hayırlı cumalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri