PELTİER SERİ BAĞLANTI TESTİ

mtlaktrk

Üye
Herkese merhaba yüzdük yüzdük sanırım kuyruğuna geldik son bir sorun kaldı.Peltierleri sizin dediğiniz gibi seri bağlantı yaptım fakat yine çok düşük bir gerilim veriyor.Fotoğrafları yükledim.Tam sıcaklık farkında 0.7 volt gibi bir değer aldım.Bu voltu bir şekilde yükseltmemiz gerekiyor ki led yakabilelim.İnternette biraz araştırma yaptım.Fakat çoğu web sitesi ingilizce olduğu için birşey anlayamadım.Sizin yardımınıza ihtiyacım var.Bana kullanabileceğim bir yükselteç devresi önerebilir misiniz.Nette 0.3 volt gibi düşük gerilimleri yükselten devreler mevcut ama tam anlayamadığımdan dolayı size danışmak istedim.Dolaşırken şöyle bir devre buldum görüşlerinizi alayım http://www.roboweb.net/lipower-yukseltici-boost-donusturucu-rw-sf-10255.html

Son düzenleme:
yorum yapacak görüşlerini belirtecek kimse yok mu yardıma ihtiyacım varrr

15239306_10212074809489652_267856206_n.jpg
15301286_10212074809249646_2010832723_n.jpg

Metali yarım saat dondurucuda tut çıkar, tec i koy üstüne propları bağla ellerini ovuştur yandığını hissedince üstüne aynen bastır, resim çek :).

Metali yarım saat dondurucuda tut çıkar, tec i koy üstüne propları bağla ellerini ovuştur yandığını hissedince üstüne aynen bastır, resim çek :).
Mantikli bir cevap ama bana bi step up booster devresi önerirseniz projeyi gün icindede kullanmak mümkün olur bana yukseltec lazim

Forumda benzer öneriler konular oldu step up, booster, 0.5 0.9v uükseltici joulie theft konularına bak arat.

konulara göz gezdirdim elle tutulur birsey bulamadim.Nette arastrdm ama cogu ingilizce ve hangisi isime yarar hangisi yaramaz kestiremiyorum o yüzden yardim istedim

Diğer mesajda joule Thief devresi paylasmistim mantıklı gelmedi mi acaba? 0.5 volt civarında is görüyor yazıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri