PCBWAY firmasi ile alisveris yapmak ve sonuc

volkancc

Üye
Son zamanlarda ülkemizdeki pcb firmalarına sipariş verirken kalıp parası istemeleri ve dolayısıyla az adet pcb bastırmak isterken yüksek ücretlere mal olmasıyla beraber yurtdışında olan pcb firmalarını araştırmaya başladım ve PCBWay firmasını buldum bu firmanın merkezi Çinde olmasıyla beraber şirket dünya üzerine satış yapmakta ve fiyatları gayet ucuz geldi bana diğer çinli firmalarla karşılaştırdığımda..
Siparişi PCBWay in internet sitesi üzerinden yaptım gayet kolay oldu önce pcb'nin ölçülerini yazdım ve kaç adet istediğimi girdim daha sonra beni karşılayan ekranda pcb nin kalınlığını üzerine atılacak maskenin rengini kısacası pcb'de istediğim özellikleri seçmem için bir panel vardı istediğim özellikleri seçip onayladıktan hemen sonra yönlendirildiğim ekranda pcb'nin fiyatı hesaplanarak karşıma çıktı burada ürünü türkiyeye getirmek için 2 farklı yol izlenebiliyor:
Birinci yol(Benim tercih ettiğim yol) posta yoluydu aslında aceleniz yoksa bu yol seçilebilir fiyat bakımından maliyetinizi azaltacaktır.
İkinci yol(Hızlı olan yol) DHL ile kargo seçeneği eğer aceleniz varsa biraz daha fazla para vererek ürünün elinize 1 hafta gibi bir sürede gelmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca verdiğiniz yaklaşık 100 adet kadar devrenin yapım aşaması 3-4 gün sürüyor ve bu konuda firma çok hızlı işler çıkartıyor ayrıca bu süreçte baskı devreniz hangi işlemlerden geçtiğini site üzerinden izlemekte mümkün
Ben posta ile gelmesini istedikten sonra pcb'nin gerber dosyasını sisteme upload edip ödemeyi yaptıktan sonra ürünün yapılma sürecini internet üzerinden takip edebiliyorsunuz ve yaklaşık 2 veya 3 günde pcb tamamlanıyor.Süreç bu şekilde işliyor ben devrelerimi sipariş ettikten 10 gün sonra devreler elime ulaştı ve işçilikleri gerçekten şahane yalnız ürünleri alırken gümrükten geçebilecek şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim ben 2 tane farklı devre 50'şer adetten toplam 100 adet yaptırdım kargosu ile beraber 64$ ödedim

Umarım yardımcı olabilmişimdir İyi Günler Dilerim.

1A92DD24-0E76-48C3-8C69-4E80F6BB4798.jpg
C60CCC4D-AF8B-4751-86F5-FB1A0B15B753.jpg
E817865F-E612-40A6-A9E1-5DF0D7215F59.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri