Paslanmaz çeliğe diş açmak

Akışkan taşımak içinse havşa veya kaynak seçeneklerini değerlendirin. Paslanmaz çelik için havşa zor ama kaynak edilebilir.

Dış çapı 21 mm olan boru standart tesisat borusu olabilir, onunda iç çapı 20 mm gelmez. Ne yazıkki bunada diş açılmaz.

Saygılar....

yok hocam tesisat borusu değil ve sıvı taşımak için kullanılmayacak. özel üretim çelik ürünü bu boru. sanırım fason bir cnc ustasına yaptıracağım diş olayını 20 mm lik boru için.

Et payı çok az, diş olmaz başka çözüm düşünün derim.
Başka çözüm arıyorum şuan hocam çelik yapıştırıcıları var piyasada 404 diyorlar sanırım. dayanıklı olurmu acaba? birde yine absürd bir problemle karşı kaşıyayım dış çapı 4mm vida yuvası m2 olan bir boru var elimde. borunun dışından 2 veya 2,5mm lik delik açmam gerekiyor. malzeme pirinç. 2,5 mm lik kaliteli hss matkap ucu kullanmayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı çıkarmı acaba?

yok hocam tesisat borusu değil ve sıvı taşımak için kullanılmayacak. özel üretim çelik ürünü bu boru. sanırım fason bir cnc ustasına yaptıracağım diş olayını 20 mm lik boru için.
Dişlerin derinlik ölçüleri var, sizin verdiğiniz ölçülerde standart diş bulunmuyor. Ne için kullanılacak ki?

Saygılar....

Dişlerin derinlik ölçüleri var, sizin verdiğiniz ölçülerde standart diş bulunmuyor. Ne için kullanılacak ki?

Saygılar....
matbaa makinesine ek parça diyebiliriz hocam. sanırım duvar kalınlığını artırmak gerekicek.

matbaa makinesine ek parça diyebiliriz hocam. sanırım duvar kalınlığını artırmak gerekicek.
Daha büyük çaplı malzemelere dıştan doldurma yapılabiliyor, ancak bu boyutta bir malzemede maliyet açısından uğraşmaya değer mi yada alternatif bir çözüm aramak daha mı doğru olur size kalmış.

Saygılar....

Keşke buraya yazaydınız, oraya yazdıklarınızı diyerek konuyu az biraz daha uzatayım.
1-2 tane yapılacasa özel takım ultra lüx olur,
Özel bir imalat ve süreliliği varsa ''ovalama'' yöntemi çare olabilir,
Olmazsa olmaz bir makinenin parçası vs. ise ''tornacı'' bi abimiz sıcak geçme-çakma gibi alternatif bir yöntemle ''halleder'' tel sarıp kaynak yapmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…