Paslanmaz çelik çubuğa delik açmak

Agrean

Üye
Merhaba arkadaşlar.
Elimde 20mm çapında 304 paslanmaz çubuk var. Çubuğa yatay olarak 2mm lik delik açmam gerekiyor. Dün 2mm hss %7 cobalt matkap ucu aldım. Foreman SM13 te delme işlemini yapacağım ancak hangi devirde delme işlemi yapmam gerektiğini bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

300 devir civarı. Belki biraz daha hızlı.

Merhaba arkadaşlar.
Elimde 20mm çapında 304 paslanmaz çubuk var. Çubuğa yatay olarak 2mm lik delik açmam gerekiyor. Dün 2mm hss %7 cobalt matkap ucu aldım. Foreman SM13 te delme işlemini yapacağım ancak hangi devirde delme işlemi yapmam gerektiğini bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

paslanmaz çelikler çok serttir matkap la delmekten zorluk cekersin ama matkabın tetiğe baz bırak daha rahat delinir basılı tutarsan matkap ucu kayarak döner demiri kesip alamaz tetiğe basıp bırakırsan demiri kesip alır kolay gelsin

yahu paslanmaz sert değildir aksine yumuşaktır ve hemen ısınıp kesiciye sarma yapar. bol bol soğutma suyu yardımı ile 2 mm için tablolarda var kaç devir olacağı (şimdi hatırlayamadım) o devirde gayet kolay delersiniz.
Tel erozyonla nasıl delik açılıyor?
hızlı delik delme tezgahı esasen tel erezyon değil.

yahu paslanmaz sert değildir aksine yumuşaktır ve hemen ısınıp kesiciye sarma yapar. bol bol soğutma suyu yardımı ile 2 mm için tablolarda var kaç devir olacağı (şimdi hatırlayamadım) o devirde gayet kolay delersiniz.

hızlı delik delme tezgahı esasen tel erezyon değil.

Ben bi ara makina imalatında çalıştım paslanmaz çeliği matkapla çok zor deliniyordu acaba yumuşak paslanmaz çelikte mi vardır piyasada

Ben bi ara makina imalatında çalıştım paslanmaz çeliği matkapla çok zor deliniyordu acaba yumuşak paslanmaz çelikte mi vardır piyasada
paslanmazların geneli takım çelikleri, kalıp çelikleri ve karbon çeliklerine nazaran daha yumuşaktır. soğutma sıvısını bol bol vermedikçe kesice uca sarar.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri