Aramızda trapez vida üreten ve satan var mı?

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Henüz tam ölçülerine karar vermedim ama yaklaşık 8-10 mm çapında ve 1.5-2 mm hatveli trapez vidalara ihtiyacım olacak. Ben tornada kesebilirim fakat hareketli lünetim yok.

8-10 mm düşündüğün yerde hiç bir işe yaramaz. m.16-18-20 ne bulursan standart gijon kullan. yok trapez yüke gelir sağlam olur vesvesen varsa, pazlanmaz olanı kullan. 8-10 mm çaptan kat kat sağlam olur.

Naptın yahu. Optimum BF20 frezeden yola çıkıyorum. O makineye 16-20 çok kalın gelmez mi?

trapez vidanın uzunluğu ne olacak

Geçenlerde şöyle bir şey almıştım. Trapez kesicisi yapmak için işime yarar. Bir tek gezer lünet almam lazım. Sonra vidayı kendim kesebilirim aslında.
2015-02-19.jpg

O cnc'ye çevrilmiş ama. Orjinalinde 5mm hatve imkansız. Düşünsene bir tur çeviriyorsun 5mm gidiyor. 1.5 ya da 2mm olması lazım diye düşünüyorum. Bizim gumush'te aynı makineden var. Vidanın hatvesine ve çapına bakıp haber verecek.

Tamam canım o cnc hali, eğer metrik vida kullanırsan;
sshot-306.jpg
sshot-307.jpg

M.14 veya m.16*1.5 adım var. yeterince sağlam olduğu gibi tornacıda yaptırmandan dahada ucuza gelir.

eğer manuel elle kontrol ediceksen aleti bir turda 5mm biraz çok gibi. dediğin gibi daha az olursa hassas işler yapabilirsin yani hata yapma oranın azalır

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri