Part Winding Start hakkinda dokuman

hicbirsey

Profesyonel Üye
Ozellikle sogutma sektorunda yildiz ucgen kalkisa alternatif olarak kullanmaya baslayan bir motor kalkis yontemi...Santiyemize yeni gelen buz unitesinde kullaniliyor...Sadece iki kontaktor kullanilmasi disinda, kontrol ve kumanda sistemi yildiz ucgen ile ayni...Fakat kalkis akimi yildiz ucgene gore daha dusuk...
Motorlarla bire bir ilgilenecem, baska dokumanlar da mevcut...Ilgilenen olursa burada paylasimi genisletiriz.Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• part winding motors KT400-2.rar
    210 KB · Görüntüleme: 101
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın hicbirsey

* Peki neden sadece bu sektörde kullanılıyor, maliyeti yüksek mi. Dökümanda ayrıntılı bilgi verilmemiş.

Bu kalkis yontemini ben de yeni duydum...Sogutma unitesi santiyeye vardiginda ancak ogrendim.
Sadece sogutma sektorunde mi kullaniliyor bilmiyorum ama ozellile bu sektorde kullanildigini/tercih edildigini ogrendim...Sogutma unitesindeki kompresorler, 86 KW gibi buyuk bir guce sahip...Ha neden surucu veya soft starter degilde part winding tercih edilmis, dusunulebilir...
Montaji halen yapilmadi...Sistemle asina oldukca deneyimlerimi paylasirim burda...Kolay gelsin

Sogutma sistemlerin de kullanılmasının sebebi mevcut alanların dar ve daha az yer kaplaması icindir normal bir 75 kw motorun yıldız yıldız çalışan bir motorun Statoryle nerdeyse yarı yarıya boyut farkı vardır bu yüzden yıldız yıldız olarak düzenleniyor ve sarımları daha degişik ve karışıktır ve zordur

Bizdeki çiller motorları da bu şekilde çalışıyor. Bu sistemin bilindiğini sanıyordum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri