parca kontrol kamerası

HAL

Üye
arkadaslar merhaba
cesıtlı ebatlardakı sac parcaların delık varlıgını centıklerın dogrulugu,capak olup olmadıgı,yazıların varlıgını,kıvrık sacların ara mesafe olcumlerını. yapabılecek,uygulama anında teknık destek verecek kamara aramaktayım .otomasyon kısmını kendım yaparım ama boyle uygulada kullanabılecegımız kamara ve dedıgım gıbı teknık destegınıde verebılecek satıcılar aramaktayım.acaba sızler daha once boyle uygulamalar yaptınızmı kımlerı yada hangı marka kamerayı tavsıye edersınız.

arkadaslar merhaba
cesıtlı ebatlardakı sac parcaların delık varlıgını centıklerın dogrulugu,capak olup olmadıgı,yazıların varlıgını,kıvrık sacların ara mesafe olcumlerını. yapabılecek,uygulama anında teknık destek verecek kamara aramaktayım .otomasyon kısmını kendım yaparım ama boyle uygulada kullanabılecegımız kamara ve dedıgım gıbı teknık destegınıde verebılecek satıcılar aramaktayım.acaba sızler daha once boyle uygulamalar yaptınızmı kımlerı yada hangı marka kamerayı tavsıye edersınız.

Slm sağlıklı bir yaşam hayırlı günler.
Endüstriyel Kamera
Sayğılarımla...

Sız hıc uygulama yaptınızmı acaba
bende cognex checkerı var ama benım ıstedıgım her seyı yapamıyor.kamarayla hıc calısmadık acaba teknık destegı nasıl

Bu konuda 2 marka öne çıkar ürünleriyle.Biri bahsettiğiniz gibi cognex, diğeri keyence dir.

Her iki markanında web sitelerini kullanarak istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Yalnız bahsettiğiniz uygulama için yapacağınız yatırım oldukça yüksek olacaktır. Ki bu sebebten ötürü türkiyede kamera uygulayıcısı , sistem kurucusu sayısı oldukça azdır.

Kolay gelsin

yüzey taraması yoksa, dediğiniz uygulamayı festo kameraları ile yapabilirsiniz. Yapacağınız uygulama bu kadarsa, plc'ye de sanırım ihtiyacınız olmayacak kameranın kendisini codesys ile programlayabiliyorsunuz plc gibi. hatta servo noktadan noktaya(ptp) pozisyonlama bile yapabiliyorsunuz kamera ile.

("ürün bozuksa şu banda servo ile taşı", ya da "ürün bozuksa şu pnomatik piston ürünü dışarı atsın" gibi emirleri, direkt kamera ile halledebilirsiniz. Fazla io gerekiyorsa, canbus üzerinden io modülü ekleyerek ek io ihtiyacınızı da giderebilirsiniz).

Son düzenleme:
festo kamarayı hıc duymadım uygulayıcısı varmı acaba

uygulamaları festo'nun kendisi yapıyor.

örnek link: Festo - Compact camera SBOx-Q

henüz 20 mesajı tamamlamadığım için özel mesaj atamıyorum, fakat ilgilenirseniz ve numune ürün gönderebilecek durumda iseniz, konuyla ilgili olarak bana özel mesaj atabilirsiniz. Eposta adresinizi verirseniz sizinle iletişime geçerek, numune ürünlere göre projeyi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimize karar verebiliriz.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri