Pano göz lambaları

Geçenlerde bir mektepli alaylı tartışması vardı. Bende ısrarla mesleki bilgi ve eğitimin alınması ondan sonra uygulama tecrübesinin edinilmesi gerekliliğine değinmiştim. Aslında bahsedeceğim olayda bu mevzuya örnek teşkil edecek nitelikte. 40 yıllık tecrübeli trakyalı mehmet ustam vardı kendini hep överdi birgün çağırdım bir panonun önüne mehmet usta dedim bu devrede nötr iletkenini yankeskinle keseceksin lambalar sönecekmi yanmaya devammı edecek dedim. Yanarmı hiç şefim fazın dönüşünü kesiyorsun dedi. Çok ısrar etti* İddaya girdik kolasına* :D* sonucu gözleriyle görünce şefim sen bir numaramı yaptın dedi gülüştük kolaları içerken yıldız bağlantıdan bahsetmeye çalıştım kendisine güzel bir anımdı sizinle paylaşmak istedim.

evet bizde bir arkadaşımla ölçü aletimiz olmadığından iki pano arasındaki faz sırasını konrol kalemi ve kablo ile faz arasına bakarak bulmuştuk
arkadaşlar mantıklı insanlar koşulların gerektirdiği gibi davranıp işlem yaparlar ama mantık dışı düşünen insanlar koşulları kendilerine uydurmaya çalışıp alternatif çözümleri keşfederler
hiç bir zaman peşin konuşmamak lazım bence esneyebilmeliyiz

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri