PANASONIC PLC WİRLESS MODEM HANGİ SERİLERDE VAR

ayhan76

Üye
merhaba arkadaşlar.bir makinada panasonıc fp0 c14 serisi cpu var.bu cpu daki bazı verileri wirless üzerinden bilgisayarda görmek istiyorum.fp0 serisi plc nin wirless özelliği varmı.makinadan odaya kablo çekmek istemiyoruz, o yüzden buna uygun modem varmı.nasıl bir yol izlemeliyim.yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba panasonıc destek.hocam kr20 ile ilgili türkçe döküman veya sunum varmı.birde bu kr20 deki okuduğumuz değerleri bir pc proğramına rapor etmem gerekiyor.bunun için hazırlanmış bir bilgisayar hazır proğramı varmı,yoksa bilgisayar yazılımcılarına proğram yazdırmammı gerekir.yardımlarınızı bekliyorum.saygılarımla.

Merhaba Ayhan76

Ne yazık ki KR20 hakkında türkçe manuel bulunmamaktadır.
PC üzerinde verileri okuyacağın hazır bir program bulunmamaktadır.
PC üzerinden plc deki verileri okumak için Basic, C, C++ benzeri programlarda Panasonic library dosyasının veya açık kodlarının kullanılması gerekmektedir.
PC de skada programı var ise PAnasonic PLC driver ını seçerekte bu işlemi yapabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,010
Son üye
aliihsanari

Yeni konular

Geri