Panasonic Hmi - Plc - Servo Soruları

panasonik destek arkadasım yardımcı olursan sevinirim.gt01 panel programlamak istiyorum plc ise fp0 olacak. GTWIN programını kurdum ama bir türlü çalıştıramadım.

eğer tek butonlukta olsa örnek verebilirsen cok sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba elektra3407

Görünen resimde sağ taraftaki şablonun içerisinde 0 ın altındaki kabarık duran kutucuğu tıkladığında önüne ilk sayfan açılacaktır.Diğer kutucuklarıda tek tek tıklayarak yeni sayfalar açabilirsin.
Sayfan ekrana açıldıktan sonra dikdörtgen şeklinde dikey bir ekran açılır bu ekranın içerisindeki part lardan (butonlar,data,displey vb.) kullanmak istediğini tutarak boş sayfanın içerisine götürüp bırakman yeterli olacaktır.

Sayfaya bıraktığın part ı çift tıklayarak özelliklerini ayarlayabilirsin.

Sana basit bir örn. gönderiyorum umarım yardımcı olur

kolay gelsin iyi günler

Ekli dosyalar

• ORN-GT01.rar
    1.9 KB · Görüntüleme: 3
Merhaba

Özdisan firmasında Panasonic plc leri anlatan,FPWINGR programı komutalarını birer örnekle gösteren türkçe bir kitap satılmaktadır.

Ne yazik ki bunun dışında internet ortamında bu kadar detaylı bir kaynak bulamazsın.

panaterm programı ile panasonic servo driver ile iletişim kuruyordum,ayarları değiştirebiliyordum.iletişim kablosunu kendim özenle yaptım özdisandan aldığım bağlantı şemasıyla,

şimdi bağlanamıyorum neden?
tekrar bağlanabilmem için driver üzerinde herhangi bir parametre ayarı varmı?

Farklı markaların servolarını point to point olarak kullandım.Cam profillerle senkronizyon uygulamaları icin panasonic servoları nasıl kullanabilirim.dokuman ve ornek uygulama saglayabilirmisiniz.tesekkurler...

panaterm programı ile panasonic servo driver ile iletişim kuruyordum,ayarları değiştirebiliyordum.iletişim kablosunu kendim özenle yaptım özdisandan aldığım bağlantı şemasıyla,

şimdi bağlanamıyorum neden?
tekrar bağlanabilmem için driver üzerinde herhangi bir parametre ayarı varmı?

Merhaba driver in tam kodunu verebilir misiniz?Ayrıca kablonuzda sorun olmadığını ölçü aleti ile lütfen kontrol edin.

Farklı markaların servolarını point to point olarak kullandım.Cam profillerle senkronizyon uygulamaları icin panasonic servoları nasıl kullanabilirim.dokuman ve ornek uygulama saglayabilirmisiniz.tesekkurler...

Merhaba

Konuyu biraz daha açabilirmisin?Senin servoyu kontrol yöntemin nedir ve nasıl bir cihazla servoyu kontrol ediyorsun.

Ayrıca point to point uygulamasından servonun içerisinde bulunan (panasonic servo) 60 değişik noktayı önceden tanımlayıp bunları işlettirmek gibi bir işlemi mi kastediyorsun.
Yoksa kontrolcüden verdiğin bilgilere göre değişik noktalara pals veya analog sinyallerle göndermeyi kastediyorsun.

Kabloyu Ölçü aleti ile kontrol ettim.lehimlere bağlantılara bir daha baktım ama nafile

Bu arada driver MINAS A4

Merhaba

Ne yazik ki bu şekilde bir sorunla hiç karşılaşan birisini duymadım.Sizden aşağıda numaralarını vereceğim parametrelerin, sürücü üzerinden manuel giriş yaparak değerlerini teyit etmenizi istiyorum bunlarda doğru ise ve sizde PC tarafından emin iseniz sürücüyü teknik servise göndermenizi öneririm.

P00-1 olmalı
P0C-2 olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri