pıc12f675 ile polis 3 çakar devresi

hpolatay

Üye
mrb arkadaşlar pıc12f675 ile 3 çakar polis flaşeri lazım. entegrenin 8 bacağı var 2si besleme diğer 6sı giriş/çıkış. 3 kırmızı 3 mavi led bağlayacağım besleme dışındaki bacaklara. pıc12f675 için dışardan osilatör kullanmadan sadece entegre ledler dirençler ve besleme bağlantısı yaparak devreyi çalıştırmam için bana uygun olan proğramı yazabilirmisiniz? proton basicde yazabilirseniz hem ben de öğrenirim yararıma olur. 3 kırmızı led aynı anda 3 mavi aynı anda çakacak. 3er kez kırmızılar sonra 3er kez maviler çakacak. yanıp sönme zamanı yan-1sn bekle-sön olacak yani süre 1sn 1000ms olsun istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

halil kardeşim sağolasın. hani bu bakanların millet vekillerinin arabalarının önünde oluyorya onlarda süre olayı nasıldır bilmiyorum? ben süreleri öylesine yazdım. sen o ışıklara uygun olarak yaparmısın? sürelerini birazcık daha uzatsan çok sevinirim. ama önemli bir nokta var pıc yazılımın 12f675e göre olması gerekiyor. ccs c dilini bilmiyorum ama bana proğramı yazıp çalıştığından simülasyonla emin olup kod halinde yollayabilirmsn? yani pice atılacak hex kod halinde?

ayrıca osilatör de kullanmayacağım proğramı buna göre yazarmsn? ha bu arada 3er bacağa değil 1er bacağa kırmızı mavi 1er led bağlayacağım bunlara göre yazabilirmsn proğramı?

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri