pıc dilleri

omurkosem

Üye
pıc programlama dilleri ve bu dilleri hex dosyasına çeviren programları ayrıntılı olarak yazalabilirmisiniz.
Ben daha yeni başladım.
asm kullanıyorum.
ama öbür dillerden programalar geldiği zaman apalıyorum. Değişiklik yapıp kendi isteğime göre çevirmek istiyorum ama hex e çeviremiyorum.

pıc programlama dilleri ve bu dilleri hex dosyasına çeviren programları ayrıntılı olarak yazalabilirmisiniz.
..............................................................

sevgili omurkosem ,
picbasic, proton+,pic c,.......programlama dillerinin sadece komutlarının türkçe açıklamaları sayfalarca yer tutar.
pic programlamanın olmazsa olmazı asm den başlaman isabetli bir seçim. asm de kendini geliştirdikten sora diğer dillere adaptasyonun kolay olacaktır.........

sağ ol arkadaşım.
Sanırım anlatmayı yanlış yaptım.
Ben sadece dillerin isimler ve bu dillerin derleme programları ve derlenen programların hex'e çevrilmesi.
mesala c dilini nasıl hex'e çeviririz.

Her dilin derleyici programı var.
Mesela proton programında programı yazıp(basic) derlersiniz.sonuçta hex kodu oluşur.
c içinde aynı şekilde.
pic c derleyici diye google da arayın.

Ben c++ biliyorum asm ile başlamam yersiz olur dimi ? kararsızım asm ile başla diyolar :S en iyisi hepsine çalışmak sanırım :)

Ben c++ biliyorum asm ile başlamam yersiz olur dimi ? kararsızım asm ile başla diyolar :S en iyisi hepsine çalışmak sanırım :)

kardeş c++ biliyorsan,pic ccs c sana en uygun olur.ASM iyidir,işin mutfağıdır ama gerek yok CCS C de bir çok elemanın hazır kütüphaneleri mevcut.hem CCS C nin nette dökümanıda çok

slm arkadaşlar ben pıc programlamaya yeni başlayacağım fazla bi bilgim yok nasıl? nerden? başlayacagımı bilmiyorum bana yol gösterirmisiniz.

16f84 ile pic e başlamanı tavsiye ederim çok fazla ders kitabı 20 tl civarı olan deneme kartı ve nette bulacağın mplab programı ile işlevsel özellik ve programı geliştirebilirsin.

işlemci önemli tabi ama derleyici de önemli. Ben picler için c dilini ve derleyici olarak mplab ın "c18" derleyicisin tavsiye ederim. Çünkü microchip in kendi yaptığı örneklere bakacak olursak ya assembly ile yada c dili ile yazılmış.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri