Otto tec 3 ınvetec 181 180amp kaynak makinası

elmek1985

Üye
ustalar hayırlı bayramlar bayram öncesi aldığım makina çalıştırmak için denediğimde ıkı kere sigorta attırdı ve üçüncüsünde çalıştı 5 saniye sonra tüfek patlaması gibi ses çıktı ve blok kondasatörleri değiştirdim köprü diyotları değiştirdimm ben power kartından zannediyodum değilmiş trafolardan olabilir mi yardımlarınızı bekliyorum birde bu power kartı yanlız başına çalıştırınca sıgorta attırıyo ust katla hiçbir sıkıntısız 290 voltu görüyorum ama trafo kartını taktımmı susuyo makina

Ekli dosyalar

• IMG_1761.JPG
    IMG_1761.JPG
    402 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_1762.JPG
    IMG_1762.JPG
    445.8 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_1763.JPG
    IMG_1763.JPG
    392 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1764.JPG
    IMG_1764.JPG
    313.2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
trafolardan degildir. büyük bir ihtimalle 1755 nolu resimdeki kartta bulunan 12 adet igbt lerden birkaçı bozulmuştur.

trafolardan degildir. büyük bir ihtimalle 1755 nolu resimdeki kartta bulunan 12 adet igbt lerden birkaçı bozulmuştur.
O KARTI BESLEMEYE TAKTIMMI ÇALIŞIYO TRAFO KATINI TAKTIMMI SUSUYO SİSTEM VE
HEPSİ SAĞLAM

Son düzenleme:
alt katta rölenin ayağındaki diyotu kontrol et

alt katta rölenin ayağındaki diyotu kontrol et
sten ua en ustteki kattaki kartla full calışıyo

orta kattt yanı trafoyla çalişmiyo

soyle bı durum var guc katında bı sıkıntı yok neden en ust katla çalişıyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
arıza ortakarttan kaynaklanıyo 42 15 22 4 trafodan cok basıt bır sekilde buldum yontem gayet basitte bu trafonun aynısını nerede bulcaz

arıza ortakarttan kaynaklanıyo 42 15 22 4 trafodan cok basıt bır sekilde buldum yontem gayet basitte bu trafonun aynısını nerede bulcaz
TR"de yok biz çinden sipariş verdik, birde trafo saran bir arkadaşa gönderdik o sardı, tek trafo arızalı ise ucunu çıkar ve kullan sadece düşük kaynak yapar veya elinde hurda makine varsa sök ondan tak

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri