otomat kapalı ama ampul nasıl yanıyor?

kibrittt

Üye
Selamlar,

başıma gelen ilginç bir olay var,

otomattan elektriği kesmeme rağmen,e40 duy tasarruf ampulu 5-6 saniyede bir pırpır yapar gibi yanıp sönüyor.

Aynı olayı elektronik balast T5 ampullerdede yaşadım.

Sorun ne olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
nötr ile alakalı birşey olabileceğini tahmin ettim bende ama otomata nötr bağlanmış olmasını düşünemiyorum çünkü normal anahtara basınca ampul yanıyor.Kapatınca pır pır yapıyor.

Evt ters bağlantı var. Faz direkt gidiyo lambaya... Anahtarda nötr kesilmiş. SAYIN VEYSEL BU LAMBANIN ÖMRÜNÜ AZALTIR MI AYNI ZAMANDA?? VEYA ÇABUK BOZULMASINA NEDEN OLUR MU? BENCE OLUR...

Evt ters bağlantı var. Faz direkt gidiyo lambaya... Anahtarda nötr kesilmiş. SAYIN VEYSEL BU LAMBANIN ÖMRÜNÜ AZALTIR MI AYNI ZAMANDA?? VEYA ÇABUK BOZULMASINA NEDEN OLUR MU? BENCE OLUR...
Elbette çabuk bozulmasına sebep olur akrabalarımın çoğunda rastladım buna elimden geldikçe gördüklerimi düzeltiyorum.

bence otomat nört'ü kesiyo fazı sabi bırakıyor otomat üzerinden düzeltilmesi gerek

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri