otomat kapalı ama ampul nasıl yanıyor?

bi yemek bi çay başkada bişey yok :) gerçi yapmasamda yemek çay kesin vardır.canları sağolsun akrabalık hakkı var
istesen de alamazsın zaten vermezler...:) ben çogu zaman parça parası da cebinden gidiyo.. Dediğin gibi canları saolsun slm...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
biri bana acıklayabılırmı notr kesse bıle neden yanıp soner lamba

Ustalar ben olayı anlayamadım ne yapmam lazım şimdi bu durumu düzeltmek için??

Anlayamadığımda bu zaten otomatta faz var zaten ama pır pır yapıyor

Anlayamadığımda bu zaten otomatta faz var zaten ama pır pır yapıyor

kontrol kalemi ile dokundurdugunda anahtar kapalı iken birisinde ışık hafiften yanabilir. o fazın boş kablodaki sızıntısıdır. yani gidiş dönüş esnasında faz boş kabloda sızıntı yapar. biz bunu arkadaşlar arasında böyle tabir ederiz. elektrikte teorikte nedir onu bilmem? sen buata bak bakalım anahtara ne geliyo faz mı nötr mü?

sistemde harmoniklenme var buda kondastör bulunan ampulleri bozuyor sorun ampullerin kondatöslerindeki elektiriğin anında deşarj olmamasından kaynaklanıyor

yada düşük bir ihtimalle kablo izolaları pek iyi diil pek dediğimiz olaydankaynaklanıyor bütün sigortaları aynı anda kapat aynı işi yapacakmı bakalım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri