Otomasyonda Simülasyon

Merhaba bir makina üretimi yaparken, reele dönüştürmeden önce o makinanın çalışma hareketlerini (konveyör kayması, sensör okuması, servo dönmesi, piston hareketi vb.) simüle edebileceğimiz programlar hangileri. SolidWorks kullanmayı ve Delta PLC de ladder kodlamayı biliyorum, temel seviye C bilgim var üzerine koymaktayım. Bu doğrultuda hangi otomasyon simülatör programlarını önerirsiniz.

Çok teşekkürler, Factory Io da ücretsiz erişim için bir yol var mı yoksa mecbur almak mı gerekli?

En güzeli solidde tasarım yapıp orda hareket eksenlerini düzenleyip bakmak aslında
SolidWorks te animasyon ve hareket analizi yapmayı biliyorum ancak makina parçaları belli sayının üstüne çıktıktan sonra SolidWorks te render süresi çok fazla uzuyor ve ciddi bir RAM tüketimi söz konusu oluyor. PLC kodlaması vb. de SolidWorks te yapılamadığından yada entegre bir şekilde simüle edilemediğinden arayış içindeyim aslında. ROS gibi aşırı karmaşık bir şeyi de öğrenmek istemiyorum. Belki istediğimi karşılayabilecek bir program vardır diye düşünüyorum.

SolidWorks te animasyon ve hareket analizi yapmayı biliyorum ancak makina parçaları belli sayının üstüne çıktıktan sonra SolidWorks te render süresi çok fazla uzuyor ve ciddi bir RAM tüketimi söz konusu oluyor. PLC kodlaması vb. de SolidWorks te yapılamadığından yada entegre bir şekilde simüle edilemediğinden arayış içindeyim aslında. ROS gibi aşırı karmaşık bir şeyi de öğrenmek istemiyorum. Belki istediğimi karşılayabilecek bir program vardır diye düşünüyorum.
Faktör io da işini gören benzeri şeyleri kullanarak benzetme yapabilirsin en azından farklı bir program bulana dek

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri