Oto Amfi sürekli Çıkış Yakıyor

Salih445

Üye
Arkadaşlar elimde eski sayılabilecek Sunny marka 800w 260rms oto amfi var ve bu amfinin bir çıkışı sürekli yanıyor, takıyorum sorunsuz ses alırken bazen 2-3 gün sonra bazen de 5 dakika sonra o çıkış yanıyor, çıkıştan önceki sürücü transistörleri aynıları ile değiştim ama yine de yanıyor. sebebi ne olabilir? Çıkış transistörleri B778 D998

Arkadaşlar elimde eski sayılabilecek Sunny marka 800w 260rms oto amfi var ve bu amfinin bir çıkışı sürekli yanıyor, takıyorum sorunsuz ses alırken bazen 2-3 gün sonra bazen de 5 dakika sonra o çıkış yanıyor, çıkıştan önceki sürücü transistörleri aynıları ile değiştim ama yine de yanıyor. sebebi ne olabilir? Çıkış transistörleri B778 D998
Anfinize Uygun omajlı hoparlör kullanmıyor olabilirsiniz belki.

Anfinize Uygun omajlı hoparlör kullanmıyor olabilirsiniz belki.
O çıkışa köprü şeklinde subwoofer bağlıyorum, çıkış yanık şekilde 3 çıkış olarak kullanırken de aynı hoparlörü by sefer tek kanalda kullanıyorum sıkıntı olmuyor hiç

iyi günler
rca şasesi eksiye iletimi mi var mı ?
o kanala gelen 4558 var ise değiştiriniz anfi çalışırken rca sök tak yapınca genelde çöp olur
birde anfi icinin resmini ala bilirmyiz model numarasıda ?

iyi günler
rca şasesi eksiye iletimi mi var mı ?
o kanala gelen 4558 var ise değiştiriniz anfi çalışırken rca sök tak yapınca genelde çöp olur
birde anfi icinin resmini ala bilirmyiz model numarasıda ?
Evde kullanıyorum, RCAları sök tak yaptım bir çok kez evet. GAİN ayar potlarını değiştim sesi bozuyordu, Şimdi de frekans ayar potlarında gevşeklik var cızırtı yapıyor oynatınca düzeliyor, 2 adet 20k stereo pot birbirine bağlı şekilde çalışıyor, şu an köydeyim alamam zaten bir taraf ses bir taraf sub olarak kullanılıyor. bir şeyler uydurabilirsem uydurmaya çalışacağım, pot alırsam uyduramam muhtamelen. Bu potlar sürekli temassızlık yapıyorsa bozar mı anfiyi?

peki cıkış yanması esnasında ondan önce en son ne gibi değişim yaptınız ?
rca pot v.s ses cıkışında bir tepkime olmadı mı ?
o cıkışa twıtter bagladınız mı ?
pot temassızlıgı 4558 var ise etkiler ya - gider yada +

peki cıkış yanması esnasında ondan önce en son ne gibi değişim yaptınız ?
rca pot v.s ses cıkışında bir tepkime olmadı mı ?
o cıkışa twıtter bagladınız mı ?
pot temassızlıgı 4558 var ise etkiler ya - gider yada +
Fişe takınca bazen ilk 10-15 saniye böyle bir ses geliyor sonra düzeliyor, bazen olmuyor, tüm potları kontrol ettim lpf hpf düğmelerini direkt lehimledim hatta tüm lehimleri yeniledim ama bunun için bir çözüm bulamadım

cıkışta dc voltaj var büyük ihtimalle ölçermisin ? cıkış trleri yada süren tr lerde problem var hatta cıkış trlerinin base ucunu ölç bakalım diger tr fark vardır.

Çıkışta dc ac yok, sesi gayet net ve normal veriyor ama bazen (özellikle işk fişe takınca) parazit giriyor gibi oluyor... çıkış tr sıkıntı olsa seste de anormallik olmaz mı?

Çıkışta dc ac yok, sesi gayet net ve normal veriyor ama bazen (özellikle işk fişe takınca) parazit giriyor gibi oluyor... çıkış tr sıkıntı olsa seste de anormallik olmaz mı?
cıkışta anormallik olur ısınmada olur
giriş katında entegre var mı ? varsa değiştirin
videoya baktım şimdide anfinin - beslemesi ile rca - hattı birleşik mi ? yada gelen cihazda birleşme var mı ?
bu parazit sesi sanki ordan kaynaklı gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri