OSRAM DULUX S 11W/840 Sürekli yanıp sönüyor

uFk1

Üye
Merhabalar

elimde bir masa lambası var geçenlerde almıştım.Üstündeki floresanı ben değiştirdim.Osramın kırık beyaz rengindeki floresanı alıdm.Floresanın resmi aşşağıdır.Floresan 2 haftadır felan biraz uzun sürerek titriyordu ( 5-10sn) sonrasında sürekli yanıyordu.Ama bugün baktığımda 1 dk felan bekledim sürekli titremede kaldı bir türlü sürekli yanma şekline gelmedi.Bunların balastı içinde diye biliyorum.Acaba ne yapmam gerekiyor daha 2 haftalık floresan.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
birde elektronik balastı varmıs sanırım acaba sorun hangisinde olabilir.

hocam ismi yazmıyordu üzerinde ama aynı sokete sahip bir floresan vardı.Aynı tipte.İçindeki elektronik balasttamı problem var acaba.Dün bi deniyim dedim 20 30sn titreşimden sonra yandı.Ama bugün tekrar yanmıyor.Kafasına göre.

bir sorum daha olucak acaba bu floresana göre uygun balast hangisidir.Bunda starter kendi içinde sanırım tam bilemiyorumda.Elektronik balast mı takılacak nasıl oluyor.

aynı sokete sahip farklı floresanlar mevcut. bu nedenle eski floresanın aynı gücünde yeni bir lamba almalıydınız

balastı değiştirme şansınız pek yok. zira balastı kart şeklinde içine yerleştirmişler. bu tip bir balast piyasadan bulamazsınız.

aynı sokete sahip farklı floresanlar mevcut. bu nedenle eski floresanın aynı gücünde yeni bir lamba almalıydınız

balastı değiştirme şansınız pek yok. zira balastı kart şeklinde içine yerleştirmişler. bu tip bir balast piyasadan bulamazsınız.

anladım hocam 9w felanmı gerekiyor kaç watt almam lazım yada en düşüğünümü alayım ne önerirsiniz.

anlaşamadık....

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri