Orbus Marka Akü Problemi

karadvt

Katılımcı Üye
Merhaba ustalar ve arkadaslar.

Birkac gun önce orbus marka 12v 1.3 ah akü satın aldım. Dün elime geçti. Skyrc imax b6 mini sarj cihazıyla aküyü sarj ettim.

Test sonuçları asagidaki gibi. İlki sarj kapasitesi ikincisi de desarj kapasitesi. 100 ma ile sarj, 400 ma ile de desarj ederek denedim. Desarjda kapasitesi 494 mah çıktı . Tarih kısmı da kapak kisminda yer alıyor. 2019 üretimi olsa gerek. Bu arada desarj işlemini akü 10.8 volta dusene kadar devam ettirmistim.

Sıfır akü. En azindan 1000 mah çıksa da razıydım. Iade etmeyi düşünüyorum da görüşlerinize de müracaat etmek istedim.
20191203_133339.jpg
20191203_144945.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.3 amper aküyü nerede kullanacaksın kaç amper yük baglayacaksin

Sky rc degilde klon bir sarj aleti olsaydi imax b6 gibi guvenmeyin diyecektim ancak sky rc orjinal bir sarj aleti.

Akunuz kapasitesini vermiyor gibi gorunuyor. Bende olsam iyadeyi dusunurdum.

1.3 amper aküyü nerede kullanacaksın kaç amper yük baglayacaksin

Ilk once niyetim vidalamaya takmakti ama yük testinde 1 amperin uzerinde bile çökmeye başladığını görünce cok da verim alamayacağımı düşünüyorum .

Sky rc degilde klon bir sarj aleti olsaydi imax b6 gibi guvenmeyin diyecektim ancak sky rc orjinal bir sarj aleti.

Akunuz kapasitesini vermiyor gibi gorunuyor. Bende olsam iyadeyi dusunurdum.

Aynen serkan ustam sarj aleti orijinal. En iyisi iade edeyim. Belli ki akü sorunlu. Sagolun.

MErhaba cihaz otomatik mi akü tipini tanımakta, ayarlardan tip seçimi yapmanız gerekmiyor mu?

MErhaba cihaz otomatik mi akü tipini tanımakta, ayarlardan tip seçimi yapmanız gerekmiyor mu?

Bulent,

Cihaza once batarya tipi ve sarj akimi set ediliyor. Yani ayarlari otomatik tanımıyor.

Ama bu cihaz nikel cadmium , metal hidrit , lityum polimer , lityum ion ve kursun asit aku yada bataryalari sarj edebiliyor.

Bende ultrapower marka sarj aletini almistim.

İşte tipi belirlediniz ama kapasiteyi akımı yanlış seçilmiş olabilir diye dikkat çekmek için yazdım.

Tipi belirledim. Şarj akımını da 0.1 a voltaji da 12 seçtim. Birkac saatte doldu. O zaman şüphelendim ve kapasitesini test ettim. 0.4 a çekerek yaptığım testte 494 mah çıktı. Bu arada cihaz pb aküleri sarj edebiliyor. Bu da pb akü hocam.

Akü geldiginde 12.40 volttu. Ben de direkt matkaba timsah agizla baglayip denedim ve matkabi zorladim. Bu çektiğim yüksek akim aküye zarar vermis ve kapasite kaybina neden olmus olabilir mi?

¹² volt 7 amper aküler piyasada çok rekabette onunicin ucuza alabilirsin bence 7 amper al

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri