OPC Serverı ClientAce yardımıyla C# ile haberleştirilmesi

Teşekkürler yararlı bilgi. Bir şey soracağım sharp7 ile s7300 arasında iletişim sağlıyorum küçük ve orta ölçekli projelerde kullanacağım. Opc server kullanmalımıyım sizce? yada c# ile sql veya mdb içinde verileri tutsam olurmu. En sağlıklısı verimlisi nasıl olur. Ne tavsiye edersiniz?

TCP/IP Haberleşeceksen bence opc server'eihtiyacın yok, bende S7.Net kütüphanesini kullanarak haberleşiyorum ve son derece başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Opc server bir sql veya msaccess gibi veritabanı uygulaması değildir bunları verileri saklamak için kullanacağını tahmin ediyorum benim elimde MsSql varken mdb ile uğraşmam ancak bu tamamen kaydedeceğiniz verilerin büyüklüğüne göre değişir.
Mesela ben küçük uygulamalarımda loglama amaçlı kayıtlarımı SqLite veritabanımda saklıyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
TCP/IP Haberleşeceksen bence opc server'eihtiyacın yok, bende S7.Net kütüphanesini kullanarak haberleşiyorum ve son derece başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Opc server bir sql veya msaccess gibi veritabanı uygulaması değildir bunları verileri saklamak için kullanacağını tahmin ediyorum benim elimde MsSql varken mdb ile uğraşmam ancak bu tamamen kaydedeceğiniz verilerin büyüklüğüne göre değişir.
Mesela ben küçük uygulamalarımda loglama amaçlı kayıtlarımı SqLite veritabanımda saklıyorum.
Aynen TCP/IP ile haberleşiyorum MsSql i tercih etmeyi düşünüyorum daha pratik çözümler varmıdır öğrenmek istedim. SqLite dı da kullanmayı deneyeceğim.
Sharp7 S7.Net e göre daha detaylı gibi geldi S7.Net in içindeki pdf deki örnekleri inceledim başka dökümanı varmıdır ?
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri