Omron programda "öncelik"

tkabas

Üye
Takıldığım bi konu hakkında sizinde fikirlerinizi almak istiyorum;
Rulolu bandın kayışlı banda (ana bant) çıkış verdiği T şeklinde bir sistemim var
Rulolu bandın bitiminde F1 fotoseli,kayışlı bandın üzerindede F2 fotoseli var
Hem rulolu bandtan hemde kayışlı bandtan ürün gelirse,rulolu band üzerindeki ürünün durup,kayışlı bant üzerindeki ürüne yol vermesini istiyorum.Yani önceliği F2 fotoseline veriyorum
Böyle bir sistemi Cx-Programmerde nasıl yaparım? veya Omronun bir "öncelik" komutu varmı?
Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşım ..kabaca çizebilirmisin konveyör sistemlerini..ve fotosellerin yerini
önceliği yazdığın programla çok basit ce yapabilirsin..resim yollayabilirsen cx le hazırlayıp yollarım..
kolay gelsin
not: akış yönünü de belirtmeyi unutma

Battal kardeş resmi yolladım
Buradaki olay şu;
Ana banttan gelen malı F2 algılıyor,ruloludan geleni ise F1
F1 fotoseli gelen malı,F2 den önce görmüşse öncelik rulolu bandın
F2 fotoseli gelen malı,F1 den önce görmüşse öncelik ana bandın
Yani mal kime önce gelmişse o yoluna devam edecek

Birde şunu soracağım;
CQM1H CPU51 de OD212'yi kullanamıyorum çıkış ledleri yanıyo ama ölçtüğümde çıkış vermiyor.Ama OD214 ü sorunsuz kullanabiliyorum.Bağlantıdamı hata yapıyorum acaba?

Teşekkürler

243en9l.jpg

gönderdiğim programı bir incele..
od212 npn çıkışlı od214 ise pnp çıkıştır ..sistemin hazırsa birini diğerini yerine kullanamazsın..senin sisteminin bağlantısı pnp bağlantı..yani + çıkış ,rölelerin in comman ucu - dir.od 212 npn çıkıştır. yani - çıkıştır. rölelerin comm ucu - olduğu için slotta çıkış görürsün ama röleler çekmez

Ekli dosyalar

• 13-Desktop.rar
    2.6 KB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri