Omron PLC ile PID Komutu

bululight

Üye
Omron PLC ile PID kontrolu yapmak istiyorum... Cx-Programmer da PID komutunun nasıl çalıştırıldığını bilen ya da elinde örnek bir uygulama olan arkadşlar varsa sevinirim...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
aynen arkadaslar banada pid ornek veya pdf lazim TC002 veya PTS05 modulu var isi kontrolu icin

Merhaba Arkadaşlar

Pdf dosyasında SAYFA 696 ya bakabilirsiniz.

Aşağıdaki dosya da OMRON için kullanıla tüm komutların açıklamaları ve örnekleri mevcut.

cj__instructions_reference.rar

İyi çalışmalar...

SİWSİW,
öncelikle teşekkür ederim. programı simulasyon moduna alıyorum herşey güzel. değerleri istediğim gibi değiştiriyorum. manuel konuma alıp PID çıkışını istediğim değere getirebiliyorum. fakat, PID otomatikde iken set point ve diğer parametreleri değiştirsem bile hiç birşey olmuyor. PID çıkışı daima sıfır kalıyor. hiç değişmiyor. bunun için ne yapmam gerekli yada parametreler için girmem gereken değerler nelerdir..

Arkadaşlar mıtsubıshı plc de pıd programı yazma yı bilen varsa paylaşırsa sevinirim

simulasyonda PID kontrolü nasıl yapıyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri