Omron Cqmh1 cpu 51 io bus error hatası

makdeniz

Üye
Merhaba

Elimde Omron Cqm1h Cpu51 Plc var yanında 6 adet IO modülü bulunmakta.

Cihaz durmadan IO Bus hatası veriyor Sonlandırma modülü mevcut

Modülleri sökünce bu hatadan cıkıyor.
PLC'nin yazılımıda mevcut içinden çektim araştırmalarımda modülleri IO Table'den oluşturmam gerektiğini ögrendim

Program olarak CX programmer 6.1 var fakat bir türlü IO table kısmını bulamadım.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayın makdeniz muhtemelen arızanız modüller arasında geciş yapan pinlerin zaman içerisinde oksidasyonundan oluyordur.bu pinleri temizlediğinizde sorununuz ortadan kalkacaktır.

Sn. Gezer77 yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler doğru ve yakın bir tahminde bulunmuşsunuz.
CPU kısmında diğer modüllerin bağlandığı yollarda bozuk bir kaç malzeme bulduk sonrasında PLC sorunsuz çalıştı.

Tekrardan teşekkürler

makdeniz aynı problemle başıma geldi, hangi malzemeleri değiştirdin ayrıntı verebilirmisin.

Apex dostum baya bir zaman geçmiş ama tam olarak hatırlamasamda Bus hattında Ohm değeri yükselen SMD Dirençler, Hatta yanlış hatırlamıyorsam açık devre dirençler bulmustuk.

apex dostum baya bir zaman geçmiş ama tam olarak hatırlamasamda bus hattında ohm değeri yükselen smd dirençler, hatta yanlış hatırlamıyorsam açık devre dirençler bulmustuk.
kardeş aynı arıza bu gün benim de başıma geldi. Aynen dediğin gibi 2ad 4lü filtre direnci var bu dirençlerden bi tanesi açık devre olmuş, direnç uşlarını kısa devre yaptım makine çalıştı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri