O.G. Sistemde Röle Koordinasyonu?

sebebsiz yere açan rölenin üzerinden geçen akımları okuyun eğer röle ayarlanan değerlere yakın çalışıyor ise arıza gelen fiderle aynı baradan beslendiği için herhangi bir arıza akımında barada enerji dalgalanmasından rölede ayarlanan değerlere yakın çalıştığı için o da etkileniyor olabilir ve açma yapabilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben sebebini söyleyeyim mc 30 rölelerde toprak ayar değerin yani Io> 0.20 nin altında ise kapasitif yükten dolayı hatalı açma yapacaktır.sana tavsiyem hatalı açan rölenin arıza kayıtlarından açma sırasında geçen arıza akımlarını oku ve ayarı o değere yü
kselt sorun çözülecektir.birde toprak ikinci eşiği Io>> pasif yap.bu dediğim tarafımdan tecrübe edilmiştir.

selamın aleyküm bende tedaşta çalısıyorum bir sorum olacak eğer kımse varsa acil cvp yazarsa sevinirim bizim fiderimizin ikisde toprak ani açma veriyor bunun nedeni nedir fider üzerinde sulama trafoları var vede sürücüsüz çalışıyorlar röledeki gecikmeli açmayı iptal etsem sorun çözülürmü ACİL YARDIM

arkadaşlar bende yedaş çalışanıyım bu röle koordinasyonuyla ilgili elinde döküman olan arkadaşımız varsa paylaşabilirmi acaba yani kabinler arası ayarlamalarla ve hesaplamalarla ilgili
Yedaş hangi ilçe yoksa merkezde misin?Bende YEDAS tayım tanışabiliriz.

verdiğin bilgi için çok saol devamını ve ayrıntılısını bekleriz....

mc30r rölelerin modbus haritası elinde olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirm mi

Arkdaşlar merhaba,
OG tesislerle ilgili tüm işlemleri,proje dahil hepsini yapmama rağmen şu sepam ayar olayını çözemedim.Sepama hangi değerlei gireceğiz.(In,Ib,50/51-1, 50/51-2, 50/51N-1, 50/51N-2, 49RMS, 46). 800kVA bir trafo koruma hücresi için nasıl değer girmem gerekir. Yardımcı olabilirmisiniz.

Setleri,akım trafosu çevirme oranını göz önüne alarak yapacaksınız.Karakteristik olarak SIT ( sabit invörs time ) seçebilirsiniz.Ib ,baz akımdır.50-51 aşırı akımdır,bunu 5 In olarak,50n-51n ,Io toprak arıza akımıdır % 10 In olarak,46 % Ib 1 sn ve akım trafosu oranını girmeniz gerekir.Daha fazlasını,Schneiderden yardım alabilirsiniz.Ek dokümandan yararlanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Sepam 1000.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 143
Setleri,elle 3-4 dakika içerisinde girebileceğiniz gibi,ekli program yardımiyle,bilgisayarla da girebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• setup SFT2841 V10.0.rar
    95.1 KB · Görüntüleme: 47

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler