NR12 KURULUM HAKKINDAN

m.kaplan

Üye
Fabrikamızda 2000 kva trafo toplamda 1150 kvar kompanzsayon guruplar 1-2:25 3-4:50 5-6-7-8-9-10:100 11-12:200 kvar mevcut birtürlü nr12 yi devreye alamıyorum bilmediğim bişeylermi var yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1.) Tesisinizdeki yük durumu nasıl? Eğer ölçülen akım düzeyi 180 mA'in altında ise nr12 kompanzasyon yapmaz!

2.) Tesisinizin yük durumu 180mA'in üzerinde ise ve kompanzasyona başlamıyorsa, ya akım trafosu k-l uçları terstir, ya da rölenin kendisi arızalıdır.

cevap için teşekkürler.röleyi devreye almaya çaılıştıgımda ortalama 460 amper akım çekiyodum yüklerde denegsiz değil ortalam 22 kw 16 adet motor çalışıyodu röle genelde err 2 arızası veriyodu .bilmediğimden soruyorum akım trafosunun uçları ters olsa röle nr12 kendi içerisinde düzletme yapmıyormu? .öncesinde kael varkombi12 kullanıyordum yanlış hatırlamıyosam varkombi12 kendi düzeltme yapıyodu? bilgi için saol denıcem işallah devreye alırım

akım trafosu oranı nedir?c/k ayarını kontrol ediniz.

genelde c/k oranın otomatik yaptım ama manuelde yaptığımda oldu manul yaptığımda girdiğim değer 0,40 dı.benim korkduğum düşük bi ihtimal ama hala bi şüpe var içimde panonun montajını yapan mütayit firma akım trafosunun uçların boş bırakmış bu sürde akım trafosundan 500 yakın akım geçmiş ve bu şekilde röleyi enrjilendirmişler sonradan farkedilmiş kompanzasyonun enerjisi kesilerek akım trafosunu uçlarını girmişler.ben duyduğumda ilk yaptığım enerji yok ken 3000/5 akım trafosunun omajını ölçtüm 08 ohm gibi bir deger okudum yinede yenisi ile değiştirdim ben bu arada röleye zarar geldiğini düşünüyorom.olabilirmi?

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,396
Son üye
murataydnnn1

Yeni konular

Geri