notebook'um kendi kendine kapaniyor.

Kardeşim bu arızanın çok sebebi var. açıldıktan sonra kapanıp tekrar açılıyormu yoksa kararsız kalıp donuyormu? Yazılım yada donanım kaynaklı olabilir. Donanım kaynaklı ise ;
1-Yüksek ısı (cpu yada Vga chip seti)
2-Anakart üzerinde şişmiz kapasirör
3-Bozuk pil-Tam besleme sağlayamayan Dc adaptör.
4-Ram üzerinde kopuk bacak yada slot üzeinde kırık pin.

Ayrıca şimdi dikkatimi çekti . yukarıda binbaşı arkadaş bios ayarı için yapman gerekeni gayet iyi açıklamış. Fakat cpu ısı ayarını bulamadığını yazmışın. Bazı bioslarda olmayabilir yada gözünden kaçmış olabilir. Bu durumda ısı ayarlarının fabrika ayarlarına getirmek için DEFAULT ayarları seç kaydet çık.

Ben bilgisayarı servise verdim çipset değişecekmiş. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

bios sıfırlayın bencede :confused:

Masaustu pc de boyle bir durumda aklimiza bakim geliyor baska turlu aklimiza gelmez. Tozlari temizlemek cpu nun macunu elimizden geldigince temizleriz isinma sorunu kisaca..

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ben sana sorununu söylüyeyim Ya Bios Pilini yeniliyeceksin yada fan değişimi yapıcaksın ama öncelikle;

PC 'nin içini aç fanları temizle çalışıyorla mı diye kontrol et sıcaklık programı vardı onlada pc'nin sıcaklığına bak bilgisayar soğumadığından kapanıyor olablilir yada bios pilin bitmiştir

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,275
Son üye
mustafa0638

Yeni konular

Geri