Notebook pili çıkarıp adaptörle çalıştırmak

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Keşke resim çekip koysaydınız..Basit bir olay bu yüzden karmakarışık oluyor.

Benim anladığım bu bilgisayarın pili li-ion değil..Lityum polimer pil.Eğer polimer pil ise değişim yapmakla li-on pilde değişim yapmak fark eder.

Ayrıca pili çıkartıp iki ayrı kaynaktan beslemek ne kadar güvenli tartışılır.Bir voltaj dalgalanmasında işin sonu nereye varır kimse bilemez.

Yeterli akımı sağlamakta önemli. Bilgisayarda işlem yaparkende çektiği akım sabit kalmıyor.

+ +ya - -ye yoksa yanar yaktım da zaten.
Slm. Birşey soracaktım. Laptop pilinden Laptopa giden 4 kablo var. 2 tane artı iki tane eksi kablo var. Ben pili iptal edip pilden gelen kabloların girdiği yere elektrik vererek kullanmak istiyorum. 4 kablo olduğu için kafam karıştı. Adaptöre 4 kabloyu birden mi bağlamam gerek yoksa birer tane artı ve eksi kablo yeterli olurmu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…